Vėlai pirmadienį sutriko mobiliojo ryšio bendrovės KPN nacionalinis tinklas, o paskui sutrikimai apėmė ir susijusius paslaugų teikėjus visoje šalyje. Tinklai neveikė keturias valandas.
Policininkai, ugniagesiai ir greitosios pagalbos medikai buvo išėję į gatves, kad prireikus į juos būtų galima kreiptis tiesiogiai, o vyriausybė socialiniuose tinkluose paskelbė numeriui 112 alternatyvius pagalbos numerius.
Teisingumo ir saugumo ministras Ferdinandas Grapperhausas (Ferdinandas Graperhausas) antradienį išsikvietė KPN vadovybę paaiškinti avarijos ir užtikrinti, kad tai „daugiau nepasikartotų“.
Socialiniame tinkle „Twitter“ F. Grapperhausas parašė, kad jie privalo „kruopščiai išsiaiškinti, kaip galėjo kilti šis sutrikimas“.
Susitikime taip pat dalyvaus nacionalinis kovos su terorizmu koordinatorius, pranešė šalies žiniasklaida.
Vis dėlto nemanoma, kad avariją sukėlė įsilaužimas į kompiuterius, pirmadienį vakare televizijos laidai „Nieuwsuur“ sakė KPN aukšto rango pareigūnas Joostas Farwerckas (Jostas Farverkas).
Olandų žiniasklaida antradienį pranešė, kad KPN vadovas Maximo Ibarra (Maksimas Ibara) atsistatydins, bet tai padarys dėl šeimos reikalų, o ne dėl minimo incidento.
Telefono ryšys buvo sutrikęs Nyderlandus užklupus karščio bangai, dėl kurios gelbėjimo tarnybos ir taip turi papildomo darbo. Oro temperatūra šalies pietuose turi pasiekti 36 laipsnius.
Žemutinių parlamento rūmų nariai trečiadienį taip pat turėtų aptarti šį klausimą. „Gan sunkiai suvokiama, kad (linija) 112 atrodo tokia silpna“, – tviteryje rašė centro dešinės partijos CDA parlamentaras Chrisas van Damas.
Parlamentaras Arne Weverlingas (Arnė Veverlingas) iš premjero Marko Rutte (Marko Riutės) partijos VVD sakė, kad „ir kokia buvo priežastis, tai parodo, kokie pažeidžiami esame“.
Atskirai prekybos centrų tinklas „Albert Heijn“ paskelbė patyręs savitarnos kasų didelio masto sutrikimą, paveikusį parduotuves visoje šalyje. Tai buvo jau antras toks gedimas per vieną mėnesį.
Naujausi komentarai