Libano sveikatos ministras Firas Abiadas, keliose ligoninėse aplankęs sužeistuosius, pasakojo, kad žmonėms pirmiausiai sužalotos akys, kitos veido dalys, taip pat rankos ir pilvo sritis. Daugelis aukų parnešimų gaviklius tikriausiai turėjo rankose ar kelnių kišenėse, kai šie sprogo.
Libano sveikatos sistema patiria didžiulį spaudimą ir praktiškai nėra pasiruošusi tokiam dideliam sužeistųjų skaičiui. Dėl daug metų trunkančios finansų krizės ir beprecedenčio vietos valiutos nuvertėjimo daugelis ligoninių ir kitų medicinos įstaigų susiduria su problemomis įsigyti vaistų ir kitų medicinos priemonių.
Dėl dingstančios elektros ir degalų trūkumo medikamentų dažni neįmanoma tinkamai laikyti. Trūksta personalo, kitos ligoninės dėl finansinių sunkumų buvo priverstos mažinti etatus arba užsidaryti. Daugeliui pacientų neužtikrinama net pirminė sveikatos priežiūra.
„Ligoninės susidūrė su didelėmis problemomis“, – sakė vienos ligoninės vadovas Sulaimanas Harunas. Dauguma sužeistųjų turėjo būti operuoti nedelsiant, kitiems po sprogimų antradienio vakarą teko palaukti iki trečiadienio. „Dėl prastos sveikatos sistemos situacijos mūsų ligoninėms trūksta vaistų“, – kalbėjo S. Harunas.
Irakas nusiuntė lėktuvą su medikamentais. Beiruto pietuose buvo pastatytos kelios palapinės kraujui imti. Ir Sveikatos ministerija paragino libaniečius aukoti kraujo.
Praėjus dienai po sprogimų Beiruto gatvės daugiausiai buvo tuščios. Prisimenant aukas bei protesto vardan nedirbo mokyklos ir universitetai, taip pat kai kurios institucijos.
Naujausi komentarai