Juodosios jūros valstybę krečia neramumai nuo tada, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę spalio 26 dieną vykusiuose parlamento rinkimuose, kurie, proeuropietiškos opozicijos teigimu, buvo suklastoti.
Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad 107 žmonės buvo sulaikyti už „nepaklusimą teisėtiems policijos nurodymams ir nedidelį chuliganizmą“ per naktinį protestą, kurio metu policija prieš protestuotojus ir žurnalistus panaudojo gumines kulkas, ašarines dujas ir vandens patrankas.
„Visą naktį (...) protestuotojai į teisėsaugos pareigūnus mėtė įvairius daiktus, įskaitant akmenis, pirotechnikos priemones, stiklinius butelius ir metalinius daiktus“, – sakoma pranešime, kuriame priduriama, kad „buvo sužeista 10 Vidaus reikalų ministerijos darbuotojų“.
Ji teigė, kad ketvirtadienį buvo sužeisti 32 policijos pareigūnai ir sulaikyti 43 protestuotojai.
Ketvirtadienį ministro pirmininko Iraklio Kobachidzės pareiškimas, kad Sakartvelas nesieks pradėti stojimo derybų su Europos Sąjunga iki 2028 metų pabaigos, sukėlė įnirtingą opozicijos reakciją ir jau dvi dienas trunkančius protestus.
Vėliau jis apkaltino opoziciją ir ES ambasadorių Sakartvele iškraipius jo žodžius ir tvirtino, kad narystė bloke iki 2030 metų išlieka jo svarbiausiu prioritetu.
Penktadienį AFP žurnalistai matė, kaip riaušių policija šaudė iš vandens patrankų ir ašarinėmis dujomis į prie parlamento Tbilisyje susirinkusius proeuropietiškus protestuotojus, kurie svaidė kiaušinius ir petardas.
Vėliau kilo susirėmimai tarp protestuotojų ir policijos, kuri ėmėsi valyti teritoriją prie parlamento ir mušė demonstrantus, o kai kurie iš jų mėtė daiktus.
Nepriklausoma televizija „Pirveli“ pranešė, kad vienas iš protestą nušvietusių jos žurnalistų buvo sunkiai sužeistas ir paguldytas į ligoninę.
Penktadienį protestai vyko ir kituose Sakartvelo miestuose, pranešė nepriklausoma televizija „Mtavari“.
Antrajame pagal dydį mieste Batumyje buvo sulaikyti mažiausiai aštuoni demonstrantai, pranešė vietos žiniasklaida.
Opozicijos įstatymų leidėjai nepripažįsta rinkimų rezultatų.
Briuselis pareikalavo ištirti, jo teigimu, rimtus pažeidimus per balsavimą.
Provakarietiškos opozicinės partijos boikotuoja naująjį parlamentą, o šalies prezidentė Salomė Zurabišvili per šalies Konstitucinį Teismą siekia panaikinti rinkimų rezultatus.
Pastaraisiais metais kritikai kaltina „Sakartvelo svajonę“, kuri valdžioje yra jau daugiau nei dešimtmetį, kad ji atitolino šalį nuo Europos ir priartino prie Rusijos.
(be temos)
(be temos)