Šri Lanka ragina Rusiją paleisti iš kariuomenės jos piliečius

  • Teksto dydis:

Šri Lanka prašo Rusijos leisti jos buvusiems kariams, kovojantiems Maskvos kare prieš Ukrainą, savo noru grįžti namo, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.

Šią savaitę oficiali Šri Lankos delegacija Maskvoje surengė dvi dienas trukusias derybas, per kurias ragino atlyginti už 17 šrilankiečių, žuvusių per kautynes, sakoma Kolombo užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Šri Lankos parlamentas praėjusį mėnesį pradėjo dviejų partijų tyrimą dėl mažiausiai 2 000 veteranų, kurie, kaip pranešama, daugiausia kovojo išvien su Rusijos pajėgomis, likimo. Pasak Šri Lankos valdžios, mažiausiai vienas buvęs karys žuvo įstojęs į Ukrainos pajėgas.

Pasak ministerijos, dviejų dienų derybos Maskvoje buvo skirtos susekti į Rusijos kariuomenę užverbuotus šrilankiečius, paremti tuos, kurie, kaip pranešta, yra sužeisti, ir pastangoms ieškoti dingusiųjų. Delegacijai vadovavęs valstybės užsienio reikalų ministras Tharaka Balasuriya iškėlė galimybę leisti kariams savanoriškai grįžti, anksčiau nutraukti sutartis ir suderinti atlygį, pranešė ministerija.

Šri Lankos ekonomikai 2022 m. žlugus, žmonės ieško darbo užsienyje visur, kur tik gali jo rasti, įskaitant buvusius karius, per Rusijos invaziją prisidėjusius prie Ukrainoje kovojančių pajėgų. Veteranai, kai kurie išleidę viso gyvenimo santaupas, kad gautų pelningus, kaip jie manė, ne kovinius darbus, trokšta grįžti namo. Jų šeimos spaudžia vietos valdžios institucijas padėti juos sugrąžinti.

Vyriausybės teigimu, daugiau nei dešimt šrilankiečių yra karo belaisviai Ukrainoje.

Karas Ukrainoje brangiai atsieina Rusijos kariuomenei, tad Maskva visame pasaulyje ieško žmonių, kurie galėtų kariauti. 2009 m. pasibaigus dešimtmečius trukusiam pilietiniam karui su separatistais „Tamilų tigrais“, 22 mln. gyventojų turinčioje Šri Lankoje yra palyginti daug kariškių.

Manoma, kad Maskva pasamdė tūkstančius užsienio kovotojų, daugelį iš Pietų Azijos. Nei Rusija, nei Ukraina nesako, kiek užsieniečių tarnauja jų kariuomenėse ir kiek jų tapo belaisviais.

Kolombas laikosi neutralios pozicijos karo Ukrainoje atžvilgiu, tačiau pranešimai, kad Rusijos valdžia prisidėjo verbuojant Šri Lankos buvusius karius, sukėlė įtampą. Policija suėmė du į pensiją išėjusius Šri Lankos generolus, neteisėtai veikusius kaip Rusijos samdinių firmų agentai, ir dar šešis asmenis, įtariamus jiems talkinusius logistikos srityje.

Šri Lankos užsienio reikalų ministerija


Šiame straipsnyje: RusijaŠri Lankasamdiniaikaras Ukrainoje

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių