„Kaltinimai, kaip ir įtarimai, vis dar nekonkretizuoti, todėl neaišku, kurie Maksimo pasisakymai yra vertinami kaip kenkiantys valstybės saugumui, o tai vis dar prilygsta persekiojimui už nuomonės išsakymą“, – sakė M. Znako advokatas Dzmitryjus Lajevskis. Jį cituoja portalas tut.by.
„Dėl neteisėto baudžiamojo persekiojimo ir savavališko suėmimo advokatas Maksimas Znakas rugsėjo 18 dieną, nuo kaltinimų pateikimo akimirkos, oficialiai paskelbė atsisakantis maisto. Apie tai jis raštu informavo laikino sulaikymo izoliatoriaus administraciją“, – nurodė jo teisinis gynėjas.
Pasak M. Znako, maisto atsisakymas sulaikymo izoliatoriuje jam yra „vienas iš nedaugelio likusių būtų kovoti su neteisėtumu ir neteisybe šalyje“, pridūrė D. Lajevskis.
„Maksimas Znakas paaiškino, kad maisto atsisakymas turi paskatinti visus, ypač teisėsaugos pareigūnus, prisiminti tas dvasines ir moralines vertybes, ant kurių laikosi teisė, ir jų negriauti“, – pabrėžė advokatas.
M. Znakui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl viešų raginimų imtis veiksmų, keliančių grėsmę nacionaliniam saugumui. Jeigu bus pripažintas kaltu, M. Znakui gresia nuo dvejų iki penkerių metų laisvės atėmimo.
M. Znakas dirbo kalinamo buvusio pretendento į Baltarusijos prezidentus Viktaro Babarykos teisininku. Jis taip pat yra buvusios kandidatės į prezidentus Sviatlanos Cichanouskajos iniciatyva įkurtos Koordinacinės tarybos prezidiumo narys.
Kartu su M. Znaku buvo sulaikyta kita tarybos narė Maryja Kalesnikava ir jos advokatas Ilja Salejus.
Pasak tyrėjų, Koordinacinės tarybos narių veiksmais buvo siekiama „destabilizuoti socialinę-politinę, ekonominę ir informacinę padėtį šalyje, pakenkti Baltarusijos nacionaliniam saugumui“.
Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.
Naujausi komentarai