Leidinys „The Washington Post“ pavadino tyrimą baudžiamuoju ir citavo du su anonimiškumo sąlyga kalbėjusius JAV pareigūnus, kurie teigė, kad „bent iš dalies“ bus aiškinamasi, ar įgula žinojo, jog laivas išplaukdamas iš uosto turėjo rimtų sistemų problemų.
Naujienų agentūrai AFP atsiųstame pranešime FTB patvirtino, kad jo agentai aplankė su Singapūro vėliava plaukiojusį konteinerinį laivą „Dali“, kuris, praėjus beveik trims savaitėms po nelaimės, tebėra prispaustas po Francis Scotto Key (Frensio Skoto Ki) tilto nuolaužomis.
„FTB yra krovininiame laive „Dali“ ir vykdo teismo sankcionuotą teisėsaugos veiklą. Jokios kitos viešos informacijos neturime ir daugiau komentarų neteiksime“, – sakoma pirmadienio pareiškime.
Tiltas – pagrindinis tranzitinis kelias į judrų Baltimorės miestą ir uostą – buvo sugriautas vos per kelias sekundes kovo 26 dieną, kai laivas „Dali“, susidūręs su energijos tiekimo sutrikimais, rėžėsi į jo atraminę koloną.
Laivui pavyko paskelbti perspėjimą apie nelaimę vos kelios akimirkos iki susidūrimo, tad policija spėjo sustabdyti eismą tiltu ir veikiausiai išgelbėjo daug gyvybių.
Tačiau aštuonių darbininkų grupė, taisiusi duobes kelyje ant tilto, nespėjo pasitraukti ir nukrito į šaltą vandenį kartu su gausybe betono ir plieno nuolaužų.
Du darbininkus pavyko išgelbėti: vienas jų buvo trumpam hospitalizuotas, o kitas nenukentėjo. Dar dviejų darbininkų kūnai buvo surasti, o likusių keturių tebeieškoma.
Laivyba į vieną judriausių JAV uostų Baltimorę ir iš jo sustojo, mat vandens kelias užtvertas didžiulių tilto nuolaužų.
Institucijos tikisi, kad pašalinus tiltą – supjausčius jį į mažesnes dalis ir jas iškėlus – gelbėtojams pavyks surasti visų aukų kūnus ir galiausiai vėl atidaryti svarbų laivybos kelią.
Nacionalinė transporto saugos valdyba (NTSB) taip pat pradėjo tyrimą dėl nelaimės.
Naujausi komentarai