Pereiti į pagrindinį turinį

EK ėmėsi teisinių priemonių prieš Lietuvą dėl neperkeltos direktyvos

2011-09-29 23:58
EK ėmėsi teisinių priemonių prieš Lietuvą dėl neperkeltos direktyvos
EK ėmėsi teisinių priemonių prieš Lietuvą dėl neperkeltos direktyvos / Kęstučio Vanago (BFL) nuotr.

Europos Komisija (EK) ėmėsi teisinių priemonių prieš Lietuvą ir dar tris valstybes dėl neperkeltos į nacionalinę teisę direktyvos, ginančius vartotojus, ketvirtadienį pranešė EK atstovybė Lietuvoje.

Priemonių be Lietuvos nuspręsta imtis prieš Ispaniją, Lenkiją, Slovėniją. Šių valstybių atžvilgiu išsakyta pagrįsta nuomonė dėl to, kad jos neperkėlė ES pakaitinio naudojimosi teisės pardavimo taisyklių - direktyvos, ginančius vartotojus.

Pranešama, kad šia direktyva vartotojams užtikrinama stipri apsauga nuo nepageidaujamų pakaitinio naudojimosi sutarčių sudarymo – ilgiau kaip vienus metus galiojančių susitarimų, pagal kuriuos vartotojai įgyja teisę tam tikrais laikotarpiais naudotis gyvenamuoju būstu, pavyzdžiui, butu.

Pagal šią direktyvą, likus pakankamai laiko iki vartotojui taps privaloma bet kokia sutartis, prekybininkas turi suteikti jam išsamią informaciją, be kita ko, nurodyti mokėtiną kainą, pateikti produkto aprašymą ir tiksliai nurodyti, kiek laiko ir kuriuo laikotarpiu vartotojas galės naudotis turtu pagal sutartį. Vartotojo pageidavimu ši informacija turi būti pateikiama jo gimtąja kalba.

Direktyvoje nustatyta, kad vartotojai gali atsisakyti sutarties per 14 kalendorinių dienų apsigalvojimo laikotarpį ir kad šiuo laikotarpiu prekybininkai neturi teisės reikalauti jokio išankstinio mokėjimo ar užstato. Prieš sudarant sutartį prekybininkas privalo aiškiai atkreipti vartotojo dėmesį į jo teisę atsisakyti sutarties, atsisakymo laikotarpio trukmę ir išankstinio mokėjimo draudimą atsisakymo laikotarpiu.

Iki 2011 metų vasario 23 dienos visos valstybės narės turėjo perkelti direktyvą į nacionalinę teisę. 14 valstybių narių per nurodytą laiką direktyvos neperkėlė, todėl 2011 metų kovo 17 dieną EK prieš šias valstybes pradėjo pažeidimo procedūrą.

Vėliau 10 iš šių valstybių narių pranešė priėmusios perkėlimui reikalingus teisės aktus. Tačiau Ispanija, Lenkija, Slovėnija ir Lietuva apie tokius teisės aktus Komisijai iki šiol nepranešė. Todėl EK nusprendė pareikšti joms pagrįstą nuomonę ir paraginti, kad per du mėnesius direktyvos taikymas būtų užtikrintas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų