ES reakcija į karinį konfliktą – „beviltiška“ Pereiti į pagrindinį turinį

ES reakcija į karinį konfliktą – „beviltiška“

2008-08-12 20:58
ES reakcija į karinį konfliktą – „beviltiška“
ES reakcija į karinį konfliktą – „beviltiška“ / Šiuo metu Europos Sąjungai pirmininkaujančios Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy antradienį atvyko į Maskvą padėti konflikto šalims susitarti dėl paliaubų, Scanpix nuotr.

Europos Sąjungos reakcija į karinį konfliktą Gruzijoje buvo „beviltiška", teigia politologas, Rytų geopolitikos studijų centro direktorius Laurynas Kasčiūnas.

„Tai, ką matėme iš Europos Sąjungos pusės daugiausia buvo tuščia retorika. ES užsienio politika dar kartą, kaip ir Balkanų konflikto metu, pasirodė beviltiška. Diplomatinių instrumentų, kuriais iš tikrųjų buvo galima drausminti Rusiją, yra, tačiau niekas jų nenaudoja. Galbūt didžiųjų, Rusijai draugiškų ES valstybių atstovai pasinaudojo gerais ryšiais su Maskva. Griežtesni buvo JAV pareiškimai", - kalbėjo L.Kasčiūnas.

Jis taip pat pažymėjo, kad artėjant žiemai, tai yra šildymo sezonui, Rusijai santykiuose su ES pavyks susigrąžinti tai, kas buvo prarasta Gruzijoje.

„Yra Rusijos energetiniai ištekliai ir iš principo svarbus šios valstybės vaidmuo pasaulyje. Gruzija to nepakeis", - sakė politologas.

Vilniaus Universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto direktorius Raimundas Lopata teigia, kad tikrieji Rusijos prezidento Dmitrijaus Medvedevo įsakymo nutraukti karinę operaciją Gruzijoje motyvai yra neaiškūs.

„Visiškai neaišku, ką tai reiškia. Galima spėlioti, kad šis D.Medvedevo įsakymas yra susijęs su Baltijos valstybių ir Lenkijos prezidentų atvykimu į Gruziją", - svarstė R.Lopata. Anot jo, šiam sprendimui galėjo turėti įtakos ir trečiadienį rengiamas ES užsienio reikalų ministrų susitikimas.

Tuo metu politologas L.Kasčiūnas šį įsakymą laiko nors ir pavėluotu, tačiau didžiąja dalimi Rusijos suplanuotu veiksmu, ne itin kreipiant dėmesį į Europos Sąjungos atstovų kalbas ar veiksmus.

„Rusija iš separatistinio regiono įžengusi į Gruzijos teritoriją padarė klaidą ir save diskreditavo, tačiau sustojo ir toliau vykdys iš anksto parengtą scenarijų. Ji laimėjo, o tokiu būdu į konfliktą įsivėlusi Gruzija pralaimėjo. Separatistiniai regionai ir toliau tokiais liks, Rusija primes Gruzijai kuo nepalankesnį jėgos nenaudojimo ir santykių su šiais regionais vystymo planą. Gal net pati pripažins jų nepriklausomybę", - sakė L.Kasčiūnas.

Rusijos prezidentas antradienį paskelbė apie sprendimą nutraukti karinius veiksmus Gruzijoje, tačiau pažymėjo, kad ugnies nutraukimas nereiškia, jog šioje šalyje bus sustabdytos visos, taip pat ir žvalgybinės, operacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS" sutikimo draudžiama.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų