Lietuvos gyventojai prisidės prie Pietų Amerikos atogrąžų miškų, kurių gaminamas deguonis atlieka gyvybiškai svarbų vaidmenį švelninant klimato kaitą pasaulyje, atsodinimo.
Už kiekvieną Lietuvoje paaukotą 2,5 Lt dydžio sumą bus pasodinta po medį. Pasaulinę kampaniją „Sveikas, žaliasis rytojau“ (Hello Green Tomorrow) organizuoja tarptautinė kosmetikos ir tiesioginės prekybos kompanija AVON, prie kurios iniciatyvos šiandien prisijungė ir šios kompanijos atstovai Lietuvoje.
„Dažnai gali būti sunku suvokti ir deramai įvertinti grėsmes, kurių šaltinis yra už tūkstančių kilometrų nuo mūsų gyvenamosios vietos. Tačiau šis savo mastais ir geografija unikalus aplinkosaugos projektas, mobilizavęs žmones daugiau nei 65-iose pasaulio šalyse, rodo, kad žmonija gali mąstyti globaliai. Dabar prie šios svarbios iniciatyvos atkurti „žaliaisiais žemės plaučiais“ vadinamus miškus prisijungia ir Lietuvos gyventojai“, - sakė bendrovės „Avon Cosmetics“ generalinis direktorius Romulus Sirbu.
Kompanija AVON projektui iš karto paaukojo 1 milijoną JAV dolerių medžiams sodinti. Ji toliau rinks lėšas kampanijai, pasinaudodama savo per 6,2 mln. konsultantų visame pasaulyje turinčiu tinklu. Už kiekvieną paaukotą JAV dolerį (Lietuvoje – 2,5 Lt) Pietų Amerikos atogrąžų miškuose bus pasodinta po medį.
Miškai bus atkuriami bendradarbiaujant su gamtosaugos organizacija „The Nature Conservancy“, kuri prižiūrės sodinimo darbus ir atliks koordinatoriaus vaidmenį. Visi kampanijos metu surinkti pinigai ir už juos pasodinti medžiai parems Jungtinių Tautų vykdomą aplinkosaugos programą „Sodinkime planetai: Milijardas medžių“ (Plant for the Planet: Billion Tree), apjungiančią bendruomenes, verslą, organizacijas ir vyriausybes 170-yje pasaulio šalių.
Siekdama atkreipti Lietuvos valdžios atstovų ir šalies piliečių dėmesį bei paraginti prisidėti prie šio unikalaus pasaulinio aplinkosaugos projekto, kompanijos AVON atstovai Lietuvoje išsiuntė kreipimosi laiškus su ąžuolo sodinukais LR Prezidentūrai ir Aplinkos ministerijai.
Atogrąžų miškai – vienas didžiausių biologinės įvairovės lobynų žemėje, įskaitant primatų, žinduolių, varliagyvių, roplių, žuvų ir paukščių rūšis. Milijonams vietos gyventojų šis miškas yra gyvybiškai svarbus dėl deguonies gamybos ir vandens telkinių. Pasauliniu mastu jis atlieka reikšmingą vaidmenį, švelnindamas klimato kaitą. Dėl neteisėtos žmogaus veiklos 93 proc. šio miško yra visiškai sunykę.
Naujausi komentarai