Opozicija bando nuversti energetikos ministrą (papildyta)

Pusė Seimo narių pasirašė po opozicijos inicijuota interpeliacija energetikos ministrui Arvydui Sekmokui.

Parašus įteikė Seimo pirmininkei

Penktadienį Seimo opozicinės Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis parlamento vadovei Irenai Degutienei įteikė surinktus parlamentarų parašus energetikos ministrui A.Sekmokui atstatydinti.

I.Degutienė interpeliacijos tekstą nedelsdama užregistravo ir perdavė energetikos ministrui, kad jis per dvi savaites parengtų ir pateiktų Seimui atsakymus.

Interpeliaciją, parengtą šios savaitės pradžioje, savo parašais palaikė 70 Seimo narių iš 140. Trys iš jų – valdančiosios koalicijos atstovai. Tai konservatorius Kazimieras Uoka bei Tautos prisikėlimo partijos vadovas Arūnas Valinskas ir šios partijos narė Arūnė Stirblytė.

Iš opozicijos atstovų interpeliacijos nepasirašė tik socialdemokratas Jonas Jagminas.

Užduodami 25 klausimai

Energetikos ministrą opozicija kaltina tuo, kad jis sužlugdė konkursą dėl strateginio investuotojo į Visagino atominę elektrinės statybą parinkimo. Praėjusią savaitę netikėtai paskelbta, kad Pietų Korėjos bendrovei KEPCO pasitraukus iš konkurso, daugiau kaip metus trukusios strateginio investuotojo paieškos žlugo. Dabar jo bus bandoma ieškoti tiesioginių derybų su potencialiais investuotojais būdu.

Interpeliacijoje A.Sekmoko be kita ko klausiama, dėl kokių priežasčių žlugo šis konkursas ir kokios Visagino atominės elektrinės statybos projekto perspektyvos.

Iš viso A.Sekmokui yra užduodami 25 klausimai iš energetikos srities.

Atideda interpeliaciją G.Kazlauskui

Dėl to, kad verčia energetikos ministrą, opozicija nusprendė pristabdyti parašų rinkimą po kiek anksčiau inicijuota interpeliacija aplinkos ministru Gediminu Kazlausku.

Opozicijos lyderis Algirdas Butkevičius sakė, kad „atsirado nauja aktualija - energetikos reikalai“: „Po šiomis dienomis atsiradusia interpeliacija energetikos ministrui A.Sekmokui buvo žaibiškai surinkta septynios dešimtys parašų. Todėl koncentruojamės į ją, interpeliaciją aplinkos ministrui atidedami vėlesniam laikui“.

Pasak jo, pirmiausia bus pabandyta pareikšti nepasitikėjimą A.Sekmoku, vėliau, jeigu pasiseks, gali būti rengiama interpeliacija ir pačiam premjerui Andriui Kubiliui.

Premjeras pasitiki ministru

Valdančioji koalicija jau yra aptarusi opozicijos iniciatyvas skelbti interpeliacijas atskiriems ministrams. „Nuspręsta į tai reaguoti ramiai. Interpeliacija yra klausimai ministrui ir proga į juos atsakyti. Tas ir bus profesionaliai padaryta“, - pareiškė Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

Panašiai kalbėjo ir premjeras. Jis tikisi, kad valdančiajai koalicijai pavyks apginti savo ministrą. „Visiškai pasitikiu Energetikos ministerijos vadovu“, - pareiškė A.Kubilius.

A.Sekmoką į Vyriausybę delegavo Tėvynės sąjunga.

J.Razma tvirtino, kad valdančiųjų atstovai, pasirašę interpeliaciją, nėra smerkiami: „Mes savo frakcijose juk nebuvome priėmę kokio nors griežto nurodymo niekam nepasirašinėti. O ir pasirašiusieji po interpeliacija ją traktuoja kaip proga paklausti ministro aktualiu klausimu ir išgirsti atsakymus. Todėl jokio čia skilimo koalicijoje ar nesutarimų nematau“.

Įvertins atsakymus

Po to, kai interpeliacija pateikiama, ministras turi per dvi savaites pateikti atsakymus į joje užduotus klausimus. Seimo posėdyje apsvarsčius ministro atsakymus sudaroma speciali komisija, kuri turi juos įvertinti. Jeigu komisija nustato, kad atsakymai Seimą tenkina, interpeliacija nutraukiama. Bet jeigu komisijoje nusprendžiama, kad atsakymai netenkina, tuomet parlamentarai slaptai balsuoja dėl nepasitikėjimo ministru.

Ministerijos vadovas privalo atsistatydinti, jeigu nepasitikėjimą juo pareiškia ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Valdančioji keturių centro dešinės partijų koalicija Seime šiuo metu turi formalią daugumą – 71 balsą. Be to, valdančiuosius politiškai paprastai remia dar trys parlamentarai iš nefrakcionuotus Seimo narius vienijančios Mišriosios grupės.

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO NARIŲ INTERPELIACIJANAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių