R. Paksas: svarbu nustatyti, ar DP byla nėra tapusi politine Pereiti į pagrindinį turinį

R. Paksas: svarbu nustatyti, ar DP byla nėra tapusi politine

2012-11-15 18:04
R. Paksas: svarbu nustatyti, ar DP byla nėra tapusi politine
R. Paksas: svarbu nustatyti, ar DP byla nėra tapusi politine / Andriaus Ufarto (BFL) nuotr.

Lietuvos socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, jog partija yra nusprendusi balsuoti už imuniteto panaikinimą politikams, jei to į Seimą kreipsis prokurorai. Tuo metu buriamos naujos valdančios koalicijos partnerių „tvarkiečių“ vadovas Rolandas Paksas teigia, jog naujai susirinkusiam Seimui bus svarbu nustatyti ar Darbo partijos byla „nėra tapusi politine“.

„Jeigu generalinis prokuroras kreipsis dėl imuniteto atėmimo, bus pagal Seimo statutą sudaryta tyrimo komisija ir po to vyks balsavimas, o mūsų partijos tarybos posėdžio metu buvo nuspręsta, kad teismas galėtų toliau vykdyti savo darbą ir imunitetas būtų panaikintas bet kuriam politikui, dėl kurio būtų kreiptasi“, - ketvirtadienį naujienų portalo delfi.lt konferencijoje sakė A.Butkevičius.

Jo klausta, kaip partija balsuos dėl Darbo partijos atstovų Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio, Vitalijos Vonžutaitės, Drąsos kelio partijos atstovės Neringos Venckienės teisinės neliečiamybės. Šie naujojo Seimo parlamentarai imunitetą įgis po priesaikos Seime. Trys iš jų imunitetą yra turėję anksčiau, bet jis buvo panaikintas: V.Gapšiui - Seime, V.Uspaskichui - Europos parlamente bei vėliau kaip kandidatui į Seimą Vyriausioje rinkimų komisijoje, N.Venckienei kaip teisėjai - Seime, kaip kandidatei į parlamentą - Vyriausioje rinkimų komisijoje.

Partijos „Tvarka ir teisingumas“ pirmininkas europarlamentaras Rolandas Paksas sako, jog dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo partija apsispręs taip, kaip siūlys tuo klausimu sudaryta komisija.„Mes esame aptarę, kad bus sudaryta komisija, kuri turi viską išsiaiškinti, ir pagal komisijos pateiktą išvadą frakcija apsispręs“, - BNS sakė R.Paksas.

Klausiamas, ar tokioje komisijoje daugumą turėsiant naujiems valdantiesiems nekyla grėsmė, jog sprendimas bus teikiamas pagal partinius interesus, R.Paksas sakė tikintis naujai išrinkto Seimo politikų profesionalumu.

„Labai svarbu nustatyti, ar ši byla nėra tapusi politine, ir neabejoju, kad naujai susirinkę Seimo nariai tą padarys“, - sakė TT pirmininkas.Prie koalicijos prisijungti svarstančios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) lyderis Valdemaras Tomaševskis ketvirtadienį tiesiai neatsakė, kaip dėl „darbiečių“ teisinės neliečiamybės panaikinimo balsuos jo vadovaujamos partijos atstovai Seime.

„Aš manau, kad bus sudaryta Seimo komisija, komisija pateiks savo išvadą. Kada mes turėsime išvadas, tada svarstysime, ar mes sutinkame su išvadomis, ar ne“, - žurnalistams teigė V.Tomaševskis.

Darbo partijos vicepirmininkas, oficialiai „darbiečių“ siūlomas kandidatu į naujojo Seimo pirmininkus Vydas Gedvilas sakė klausimo dėl imuniteto panaikinimo nenorintis komentuoti, nes toks esąs frakcijos sutarimas.„Aš nesu frakcijos seniūnas, šiuo klausimu skambinkite jam arba partijos pirmininkui, aš nenoriu komentuoti, toks pas mus sutarimas“, - BNS sakė V.Gedvilas, klausiamas, kaip pats asmeniškai balsuos dėl bendrapartiečių neliečiamybės.

Darbo partijos frakcijos seniūnas V.Gapšys irgi sakė kol kas šio klausimo nekomentuosiantis, nes jis dar neiškilęs - imunitetas neįgytas, kaip ir prokurorų prašymo jį panaikinti nėra. „Šio klausimo kol kas tikrai nėra, dabar yra svarbesnių“, - BNS sakė V.Gapšys.Konservatorius Jurgis Razma teigė nematąs jokių galimybių Seime blokuoti neliečiamybės panaikinimą.

„Nors atsiradus prokurorų teikimui atimti neliečiamybę, komisija yra savaime privaloma, tai kalbėti apie kitas komisijas man atrodo yra nelogiška. Tų kitų komisijų, jeigu jos būtų kuriamos kaip siūlo R.Paksas, išvados neturėtų kažkokios apibrėžtos teisinės reikšmės. Šiuo atveju, kai teismas yra baigiamojoje stadijoje, dar kažką fantazuoti  apie kažkokius  pagrindus palikti neliečiamybę, man atrodo  yra neįsivaizduojamas dalykas. Manau, visuomenė nesuprastų tokių Seimo sprendimų“, - žurnalistams ketvirtadienį sakė J.Razma.

Darbo partijos atstovai būsimame parlamente V.Uspaskichas, V.Gapšys bei V.Vonžutaitė yra kaltinami vadinamoje partijos juodosios buhalterijos byloje. Po priesaikos jie įgis imunitetą, kurį gali panaikinti tik Seimas, prokuratūros prašymu.

Drąsos partijos kelio atstovę N.Venckienę prokurorai nori traukti atsakomybėn dėl trukdymo antstolio veiklai, nepagarbos teismui ir teismo sprendimo nevykdymo. Kėdainių rajono apylinkės teismas praėjusių metų gruodžio 16-ąją nusprendė N.Venckienės mirusio brolio Drąsiaus Kedžio ir jo buvusios sugyventinės Laimutės Stankūnaitės dukrą, kurią tuomet globojo N.Venckienė, perduoti motinai. Sprendimas, pasitelkus dideles policijos pajėgas, įvykdytas šių metų gegužės 17-ąją.Socialdemokratai, Darbo partija ir Tvarka ir teisingumas yra pasirašę susitarimą dėl valdančiosios centro - kairės koalicijos formavimo Seime. Ši koalicija gali turėti 77-78 balsų daugumą naujame Seime, kuris į pirmąjį posėdį rinksis penktadienį. Prisijungus Lietuvos lenkų rinkimų akcijai, valdantieji Seime turėtų 86 balsų persvarą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra