V.Gapšys teigia įtariamuoju tapo N.Steponavičiūtei pakeitus parodymus Pereiti į pagrindinį turinį

V.Gapšys teigia įtariamuoju tapo N.Steponavičiūtei pakeitus parodymus

2012-12-07 14:50
V.Gapšys teigia įtariamuoju tapo N.Steponavičiūtei pakeitus parodymus
V.Gapšys teigia įtariamuoju tapo N.Steponavičiūtei pakeitus parodymus / Margaritos Vorobjovaitės nuotr.

Pirmasis Seimo pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys teigia, jog įtariamuoju Darbo partijos (DP) vadinamojoje juodosios buhalterijos byloje tapo, kai partijos buhalterė Nijolė Steponavičiūtė pakeitė parodymus ir nurodė, jog jis retkarčiais jai nurodydavo nelegaliai apmokėti už kurą ir telefoną.

„2006 metų gegužę Nijolė Steponavičiūtė parodė, kad aš jai asmeniškai jokių parėdymų, nurodymų dėl jos atliekamų veiksmų nedaviau“, - penktadienį Seimo laikinosios komisijos, tiriančios dėl trijų „darbiečių“ teisinio imuniteto panaikinimo, posėdyje sakė V.Gapšys.

Jo teigimu, N.Steponavičiūtė parodymus pakeitė, kai paaiškėjo, jog ji bus atleista nuo baudžiamosios atsakomybės.

„Tada ji patikslina, kad retkarčiais V.Gapšys duodavo nurodymus“, - sakė politikas.V.Gapšys ir jo advokatas Saulius Juzukonis tvirtino, kad ikiteisminį tyrimą dėl Darbo partijos pradėjo Valstybės saugumo departamentas (VSD). Pirmoji pažyma surašyta dėl šnipinėjimo, vėliau ikiteisminis tyrimas vyko dėl sukčiavimo, kyšininkavimo ir piktnaudžiavimo, kol galiausiai liko kaltinimai dėl „juodosios buhalterijos“.

V.Gapšys taip pat pasakojo, kaip 2007 metų gruodį VSD pareigūnai jo namuose atliko kratą. Pagal teismo sankciją, jie reikalavo atiduoti grynuosius pinigus ir dokumentus, susijusius su buhalterine apskaita, degalinių nuolaidų korteles bei asmeninius užrašus.Anot politiko, kratą atlikę pareigūnai paėmė 610 litų su centais, išperkamosios nuomos kvitus, kuriais V.Gapšys mokėjo už viryklę ir šaldytuvą, jo asmenines banko korteles, „kažkokį sąsiuvinį“.

„Paėmė ir kompiuterį, nors kratos sankcijoje jis nebuvo nurodytas“, - teigė V.Gapšys.Prokuroras S.Verseckas pripažino, kad V.Gapšys nevaidino pagrindinio vaidmens nusikalstamoje schemoje.

„Tačiau tam tikros bylos aplinkybės parodė, kad jis ten dalyvavo ir atlikdavo tam tikras užduotis. Nijolė Steponavičiūtė pasakė, kad pagrindinis asmuo, jai duodavęs nurodymus, buvo Vitalija Vonžutaitė, bet ji taip pat nurodė, jog kitas asmuo, kuris galėjo atvykti, pasiimti pinigus buvo ir V.Gapšys“, - tvirtino prokuroras.

Pasak jo, buhalterė N.Steponavičiūtė pasakojo, kad gaudavo V.Gapšio pasirašytą dokumentą, kuriuo pagrindu išmokėdavo pinigus įvairiems asmenims už kurą, sunaudotą DP turams po Lietuvą.Tuo metu „darbietis“ įrodinėjo, kad Darbo partijos byla yra politinė, o jis į ją pakliuvęs dėl to, jog buvo aktyvus, DP gynė ir tarptautiniu mastu.V.Gapšys prisipažino, kad norėtų, jog jo atžvilgiu byla būtų išskirta į atskirą, tuomet jis galėtų tikėtis nešališko nagrinėjimo.

„Aš gi kaltinimas veikęs grupėje nuo 2004 metų, apsiginti šiame politiniame lauke yra sudėtinga ir neįmanoma“, - teigė „darbietis“.

Penktadienį į komisijos posėdį buvo pakviestas ir Generalinės prokuratūros prokuroras Artūras Urbelis, kurį per praėjusį posėdį V.Vonžutaitė apkaltino darius spaudimą ir gąsdinus žiaurios „tulpinių“ gaujos nužudytų žmonių nuotraukomis.Pareigūnas neigė gąsdinęs ar grasinęs, ar bauginęs Darbo partijos narę.

Su V.Vonžutaite jis bendravęs, kai ši paprašė leidimo išvykti užsienį. Prokuroras pripažino apibaręs kaltinamąją, kad ši leidimo išvykti į Vengriją kreipėsi, kai jau buvo įsigijusi lėktuvo bilietus ir bilietą į koncertą. Tačiau A.Urbelis neigė rodęs „tulpinių“ aukų nuotraukas, nes visą bylą su visa medžiaga jau buvo atidavęs į teismą.„Aš ne toks kvailas, kad pirmą kartą matydamas žmogų elgčiausi su juo, kaip buvo pateikta gerbiamiems Seimo nariams. Net jeigu būčiau kvailas ar nekvailas, niekada taip nesielgiu“, - sakė prokuroras.

„Bendravome 15 minučių, nuotraukų neturėjau, grasinti negrasinau, netujinau, mano bėda – kad aš garsiai kalbu“, - teigė jis.Tuo metu Darbo partijos bylos liudytoja ir anksčiau teista dėl melagingų parodymų davimo Giedrė Vitienė Seimo komisijai taip pat tikino, kad A.Urbelis su ja elgėsi taip pat, kaip ir su V.Vonžutaite.Laikinojoje komisijoje dirbančius parlamentarus taip pat sudomino byloje esantys įrašai, kad kai kuriems „darbiečiams“, išrinktiems į parlamentą, už gerą pasirodymą Seimo rinkimuose 2004 metais iš „juodosios buhalterijos“ lėšų mokėtos premijos.

„Mes manome, jog įrodyta, kad Nijolė Steponavičiūtė iš “juodųjų pinigų„ išdavė pinigus Vytautui Gapšiui, kurių buvo tokia paskirtis, kuri įvardyta. Ar jis atidavė tuos pinigus, nežinome, kaip žinome, V.Gapšys atsisakė bendradarbiauti“, - patvirtino prokuroras S.Verseckas.Generalinė prokuratūra praėjusią savaitę kreipėsi į Seimą su prašymu panaikinti trijų Darbo partijos parlamentarų - Viktoro Uspaskicho, V.Gapšio ir V.Vonžutaitės.

Laikinoji Seimo komisija privalo parengti rezoliucijos projektą, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą. Parlamentas jai yra suteikęs įgaliojimus dirbti iki gruodžio 21 dienos.Jeigu rezoliucijos projekte numatoma patenkinti generalinio prokuroro teikimą, jis gali būti priimtas, kai už projektą balsuoja daugiau kaip pusė visų Seimo narių.

V.Uspaskichas, V.Gapšys ir V.Vonžutaitė Vilniaus apygardos teisme teisiami, kad eidami vadovaujančias pareigas Darbo partijoje nuo 2004 iki 2006 metų Vilniuje organizavo apgaulingą partijos buhalterinės apskaitos tvarkymą.„Dėl organizuotos grupės nusikalstamų veiksmų apgaulingai tvarkant Darbo partijos buhalterinę apskaitą 2004-2006 metais buvo sistemingai vedama dviguba buhalterija, tvarkoma neoficialių piniginių lėšų apskaita, t.y. DP ne visas ūkines-finansines operacijas įrašė į oficialią buhalterinę apskaitą, t.y. nebuvo apskaityti 25 mln. 116 tūkst. litų pajamų ir 23 mln. 724 tūkst. litų išlaidų“, - Seimui yra sakęs generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Pasak jo, slėpdama tikrąsias pajamas ir išlaidas Darbo partija neapskaičiavo ir apgaule išvengė prievolės sumokėti į valstybės biudžetą 3 mln. 864 tūkst. privalomų mokesčių ir įmokų.

Taip pat teikdami melagingas ataskaitas Valstybinei mokesčių inspekcijai bei Vyriausiajai rinkimų komisijai, „darbiečiai“ neteisėtai gavo valstybės biudžeto dotacijas.Sukčiavimu šioje byloje be minėtų trijų parlamentarų kaltinama pati Darbo partija ir buvusi jos finansininkė Marina Liutkevičienė.Darbo partijos atstovai kategoriškai atmeta kaltinimus.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra