Seimas tęsia trijų Darbo partijos (DP) narių parlamentarų Viktoro Uspaskicho, Vytauto Gapšio ir Vitalijos Vonžutaitės teisinės neliečiamybės atėmimo procedūrą. V.Uspaskicho teisinė neliečiamybė jau panaikita. Parlamentarai pritarė tai daryti siūlančiai rezoliucijai. Už balsavo 86 Seimo nariai, prieš 29, 15 parlamentarų susilaikė.
Meldžiasi ir prašo palaiminimo
„Prieš jus stovi nusikaltėlis, o jūs visi švarūs, -- savo kalbą V.Uspaskichas pradėjo ironizuodamas, -- Jau viskas nuspręsta, be balsavimo. Prispausti Seimo nariai, kad dreba, net kai kurių veidas pasikeitė: balti net tie, kurie draugai, su kuriais net čierką išgerdavom“.
Jis kartojo, kad tai politinė byla. Be kita ko, Seimo nariams priminė, kad yra katalikas: „Esu tikintis ir savo kasdieninėje maldoje prašau palaiminimo ir savo oponentams. Kaip sako ezoterikai, pasiųsta gera žinia visada gali grįžti tau ar tavo vaikams dvigubai“.
V.Uspaskichas aiškina, kad dėl bylos kaltas Valstybės saugumo departamentas (VSD), buvusi valdžia, vadinamieji „valstybininkai“ ir panašiai. Esą V.Uspaskichą norima sunaikinti.
Siūlė pačiulpti kraujo
Kalbėdamas iš Seimo tribūnos V.Uspaskichas nevengė spalvingų neetiškų palyginimų. Jis, kreipdamasis į premerą šaukė: „Ei, premjere, premjere“, familiariai konservatoriui Jurgiui Razmai rėžė: „Jurgi, pasėdėk“.
Dar vėliau jis Seimo opoziciją vadino kraugeriais. „Jums gal veną atidaryti ir duoti pačiulpti?„ – siūlė V.Uspaskichas, - „Prašau, aš nieko nebijau, tik nenoriu būti apšmeižtas“.
Maždaug po pusvaldandžio į Seimo tribūnoje kalbantį V.Uspaskichą kreipėsi Seimui Pirmininkaujantis Vydas Gedvilas: „Viktorai, kiek jums dar reikės laiko“. Seimo pirmininkui, DP atstovui, V.Uspaskichas atsakė klausimu: „O jūs kur nors skubate?“.
VSD reiktų didžiuotis
Kęstutis Masiulis, konservatorius pastebėjo, kad yra labai gerai, kad būtent VSD rinko duomenis apie DP bylą. Esą tai liudija, kad tyrimas -- neeilinis, mat VSD dirba tik tada, kai kyla grėsmė valstybės nacionaliniam saugumui. E.Masiulis, kuris, beje, pats kažkada dirbo VSD, saprotavo, kad V.Uspaskichas galėjo būti įtartas šnipinėjimu svetimai šaliai. „Štai čia reikėtų baisėtis. Gal neužteko įrodymų, tai bylos duomenys buvo perduotos prokurorams“, - svarstė E.Masiulis.
„Šitas žmogus ilgą laiką – metus – sėdėjo Maskvoje, juodino Lietuvą“, -- kalbėjo K.Masiulis.
„Aš matau bailų žmogų, kuris gaišina Seimo, Europos Parlamento laiką ir nori išnešti sveiką kailį. Pamačius šitas bylas plaukai šiaušiasi“, -- apie V.Uspaskichą kalbėjo konservatorius.
„Mes (Seimas - red. past.) nenagrinėjam įkalčių, mes juos matėme ir jie yra rimti. Turime suteikti galimybę pusėms teisme patikti argumentus. Priešingu atveju, tas šešėlis nulat egzistuos ne tik už kaltinamųjų pečių, bet ir už Darbo partijos“, -- aiškino konservatorius Arvydas Anušauskas, ragindamas balsuoti „už“ teisinės neliečiamybės panaikinimą.
V.Gedvilas nenusišalino
Seimo opozicija siekė, kad parlamento posėdžiui Vydas Gedvilas, Seimo pirmininkas, „darbietis“, nepirmininkautų ir siūlė jam nusišalinti. Konservatoriai dėl šio klausimo siūlė surengti balsavimą, tačiau jų noras liko nepatenkintas.
„Nesu surištas su jokiais ikiteisminiais tyrimais“, - replikavo V.Gedvilas. Esą pirmininkavimą posėdžiu jam numato Seimo Statutas.
Virginija Baltraitienė, „darbietė“, taip pat priminė konservatorių Vitą Matuzą. Esą praėjusios kadencijos Seime, kuomet buvo svarstomas šio politiko teisinės neliečiamybės naikinimo klausimas, posėdžiui pirmininkavo konservatorė Irena Degutienė. Be kita ko, ir Seimo laikinajai tyrimo komisijai, kuri siūlo rezoliucijos, pirmininkavo konservatorius.
Naujausi komentarai