Susitikimo metu buvo pristatyti LFF II lygos klubų licencijavimo teisiniai, finansiniai, personalo, infrastruktūros ir sporto kriterijai bei esminiai pokyčiai. Pagrindinis pokytis – nuo 2021 m. II lygos klubai savo struktūroje privalės turėti bent tris jaunimo vaikinų arba merginų komandas, kurios dalyvauja LFF pripažįstamose varžybose.
„Klausimų visada yra daug, tuo labiau, kad mes pirmą kartą dalyvaujame Antroje lygoje. Antros lygos sezonas po truputį baiginėjasi ir mūsų tikslas šiame sezone buvo iškovoti vietą Pirmoje lygoje. Tai greičiausiai mums pavyks padaryti. – įspūdžiais dalinosi diskusijoje dalyvavęs futbolo klubo „Neptūnas“ projektų vadovas Tadas Vaitkus. – Klausimų šioje vietoje be galo daug, nes į I lygą patekti, turbūt, bus dar sudėtingiau ir dar sudėtingesnis licencijavimo procesas, tad manau, kad ši konferencija tikrai pavyko.“
Lietuvos vaikų ir jaunių ugdymo futbolo asociacijos (LVJUFA) direktorius Deivis Kančelskis renginio dalyviams pristatė LVJUFA organizaciją, jos tikslus ir misiją, supažindino su asociacijos struktūra bei vaikų ir jaunių čempionatų nuostatais. Taip pat LVJUFA pristatė programą „Lietuvos jaunimo integracija į profesionalų vyrų futbolą“. Programos tikslas – skatinti Lietuvos futbolo klubus investuoti į jaunimo ugdymą ir motyvuoti klubų komandas, kurie sezono metu suteikė jauniesiems žaidėjams daugiausiai žaidybinės praktikos.
„Norime dar dažniau organizuoti futbolo bendruomenės klubų atstovų susitikimus, nes mums aktualu išgirsti su kokiomis problemomis ir su kokiomis situacijomis jie susiduria kasdieniniame gyvenime. Susitikimo pagrindinis tikslas – sutelkti II lygos klubų atstovus, supažindinti su būsimais licencijavimo pakeitimais, – teigė LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius. – Taip pat pristatėme jaunimo integracijos projektą, nes daug kas galbūt nežinojo kaip skaičiuojama ši programa, už ką jaunasis talentas gauna taškus, kaip skaičiuojamos minutės. Norime supažindinti su šia programa, išgirsti bendruomenės nuomonę ir padiskutuoti. Kilus diskusijoms dar turime laiko tam tikrus punktus pataisyti ir projektą pakoreguoti.“
„Šiaulių“ futbolo akademijos direktorė Reda Mockienė pasidalino organizacijos patirtimi persiformuojant iš biudžetinės įstaigos į viešąją įstaigą bei supažindino su akademijos darbo principais. Debiutiniame LFF I lygos sezone FA „Šiauliai“ buvo vienintelė lygos komanda, kurios sudėtį sudarė tik futbolo akademijos išugdyti futbolininkai. Iš viso akademijos komandoms atstovauja 600 vaikų ir jaunių, kurie kasmet dalyvaudami Lietuvos čempionatuose ir pirmenybėse sužaidžia daugiau nei 500 rungtynių.
„Klubinė sistema iš tikrųjų pasiteisina ir mes turime žinoti ir norėti žinoti, ką vaikai veiks baigę ne tik futbolo mokyklą, bet ir apskirtai mokyklą – ar jie pasiliks futbole, ar jie pasiliks mūsų miestelyje, ar išvažiuos į kitą ugdymo įstaigą – universitetą ar kolegiją, ar jie žais“, – kalbėjo R. Mockienė.
Išklausius visus pristatymus vyko diskusija, kurios metu kiekvieno klubo atstovai turėjo galimybę pasisakyti ir užduoti jiems aktualius klausimu bei gauti atsakingų asmenų atsakymus ir patarimus.
„Džiaugiuosi, kad vyko dalykinė diskusija, kurios metubuvo iškelti aktualūs klausimai. Manau, kad visų klubų atstovai liko patenkinti, nes į iškilusius klausimus buvo pateikti išsamūs ir kompetetingi atsakymai. – po diskusijos kalbėjo LFF prezidentas Tomas Danilevičius. – Tikiu, kad ne tik šioje diskusijoje, bet ir ateityje klubai drąsiai kreipsisį federaciją, į licencijavimo ir kitus skyrius dėl visų jiems išlikusių klausimų – mes visą laiką pasiruošę padėti.“
Naujausi komentarai