Lietuvos futbolininkės nepateko į pagrindines Europos čempionato atrankos varžybas

2015-04-09 20:47
fmf.md nuotr.

Ketvirtadienį Moldovoje pasibaigė preliminaraus atrankos į 2017 metų Europos moterų futbolo čempionatą etapą pirmasis keturių ekipų pirmosios grupės kvalifikacinis turnyras, kuriame lietuvės liko trečioje vietoje ir baigė pasirodymą šiame pirmenybių cikle.

Ketvirtadienį Rimanto Viktoravičiaus auklėtinės (4 tšk.) mačą su antrąją vietą užėmusia Latvijos (4 tšk.) vienuolike baigė lygiosiomis 1:1 (1:0).

Lietuvės pirmavo po Rasos Imanalijevos (38 min.) įvarčio, o rezultatą išlygino Lienė Vacietė (70 min).

Pasal Lietuvos futbolo federacijos pranešimo, Lietuvos komanda nuo rungtynių pradžios dominavo aikštėje ir varžoves privertė vien atsimušinėti. 16-ą min. po Viktorijos Budrytės pavojingo baudos smūgio kamuolys atsimušė į sienelę, o po minutės pavojingas Sonatos Vanagaitės reidas baigėsi smūgiu šalia virpsto.

24-ą min. po S. Vanagaitės smūgio iš toli varžoves gelbėjo vartininkė.

38-ą min. lietuvių spaudimas pagaliau davė vaisių - po perdavimo iš krašto kamuolys atšoko rikošetu baudos aikštelėje ir pirma suskubusi R. Imanalijeva smūgiavo tiksliai į vartų kampą.

Kėlinio pabaigoje pavojingą išpuolį surengė ir latvės, tačiau jų puolėjos smūgis buvo netaiklus.

Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė išlaikė žaidimo kontrolę, tačiau nesisekė įmušti antrojo įvarčio. 58-ą min. po Simonos Veličkaitės perdavimo S. Vanagaitė turėjo nuostabią progą, bet iš kelių metrų nepataikė į vartus.

70-ą min. Latvijos ekipa uždirbo du kampinius ir po vieno iš jų rezultatą išlygino. Po sumaišties baudos aikštelėje kamuolį į vartus nukreipė L. Vacietė.

Rungtynių pabaigoje lietuvės pakilo į šturmą, bet pasižymėti nepavyko. Puikią progą 85-ą min. turėjo S. Vanagaitė, tačiau po kampinio puolėja iš arti smūgiavo virš vartų.

Turnyro nugalėtojomis bei vienintelio kelialapio į pagrindines Euro 2017 metų atrankos varžybas tapo varžybų šeimininkė Moldovos (6 tšk.) vienuolikė, ketvirtadienį 3:0 (1:0) sutriuškinusi autsaideres Liuksemburgo futbolininkes.

Galutinė pirmosios grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai):

1. Moldova            3 2 0 1   5:1  6
2. Latvija            3 1 1 1   5:5  4
3. Lietuva            3 1 1 1   3:3  4
4. Liuksemburgas      3 1 0 2   4:8  3

Kvalifikacinio etapo dviejose grupėse varžėsi aštuonios komandos, o į pagrindinį turnyrą pateko tik grupių nugalėtojos.

Antrosios kvalifikacinio etapo varžybų atrankos grupės nugalėtojomis su 6 taškais tapo Gruzijos futbolininkės.