Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė

2009-08-07 11:36
Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė Europos čempionato starte - lietuvių nesėkmė

Lietuvos krepšininkai Europos jaunučių (iki 16 metų) krepšinio čempionatą pradėjo nesėkmingai - pirmose B grupės rungtynėse jie 70:80 pralaimėjo Rusijai.

Skirtingi kėliniai

Pirmieji du kėliniai Lietuvos rinktinei klostėsi sėkmingai, nepaisant to, kad taškus rinko praktiškai du krepšininkai. Tauras Jogėla per 16 min. pelnė 22 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, Tomas Lekūnas pridėjo 12. Ilsėtis komandos išėjo Lietuvos rinktinei pirmaujant 42:31.

Po didžiosios pertraukos rusai pradėjo lietuvius spausti nuo aikštės vidurio ir tai sutrikdė juos. Rusai priartėjo iki 1-4 taškų, o 27 min. ir persvėrė rezultatą savo naudai - 50:49. Perėmę iniciatyvą Rusijos krepšininkai pasijuto dar tvirčiau ir pradėjo tolti - 56:49, o po trijų kėlinių pirmavo 56:51. ketvirtajame kėlinyje rusų pranašumas buvo įtikinamas, jie pirmavo 10-13 taškų skirtumu. Lietuviai paskutinėmis minutėmis dar pakilo į kovą, tačiau išlyginti rezultato jiems nebeužteko laiko.

Lietuvos krepšininkams gera žinia buvo, kad, nepaisant ligos, rungtynes su Rusija žaidė 208 cm ūgio Ignas Ramašauskas. Aktyvios medikų pastangos buvo rezultatyvios ir vidurio puolėjas galėjo bent truputį padėti komandai.

Neišlaikė psichologiškai

Lietuvos žaidėjams šįkart koją pakišo psichologinis veiksnys, nors būtent tuo jie iki šiol buvo stiprūs. Tokią svarbiausią nesėkmės priežastį įvardijo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Darius Dikčius.

„Žinojome, kaip varžovai ginsis, kaip puls, tačiau neįgyvendinome savo planų. Per minutės pertraukėles sakydavau, kaip turime gintis, tačiau vaikinai sužaisdavo visai kitaip. Svarbiausias veiksnys buvo psichologija, - kalbėjo D.Dikčius. - Žaidėjus paveikė ažiotažas, sukeltas prieš šį čempionatą, tačiau negalime tuo pasiteisinti.“

Kodėl iki pertraukos 22 taškus pelnęs T.Jogėla po to surinko tik 2 taškus? „Tauras sutriko, kaip ir visa komanda“, - paaiškino treneris.

D.Dikčius neabejoja, kad jo auklėtiniai atsities po šios nesėkmės, juk čempionate dar niekas neprarasta.

Žiūrovams trūko vietos

Lietuvos krepšininkai Europos čempionatui pasirengė visapusiškai - į areną vakar jie atėjo ant galvų išsikarpę LTU ženklą ir nuspalvinę jį Lietuvos vėliavos spalvomis.

Arvydo Sabonio krepšinio mokyklos salė vakar sunkiai talpino visus norinčius pamatyti lietuvių žaidimą. D.Dikčius iš anksto numatė, kad taip ir bus.

Tačiau Sporto halės nuomotis Lietuvos krepšinio federacija (LKF) nuo grupių varžybų negalėjo dėl lėšų stygiaus. „Mums per brangu. Vien diena kainuoja dešimt tūkstančių litų“, - paaiškino LKF generalinis sekretorius, kodėl Europos čempionato kovos sporto halėje vyks tik nuo ketvirtfinalio.

Didelių problemų krepšinio mėgėjams buvo ir dėl automobilių parkavimo šalia A.Sabonio mokyklos.

Penktadienį kausis su lenkais

Antrąją čempionato dieną penktadienį Lietuvos krepšininkų varžovais bus Lenkijos bendraamžiai, vakar vėlai vakare žaidę su graikais.

Lenkų žaidėjų sąraše įspūdingai atrodo šalia puolimo grandies krepšininkų įrašyti ūgiai. Dar tik 15-metis Przemyslawas Karnowskis jau užaugo 211 cm ūgio, o 16-metis Piotras Niedzwiedzkis - 206 cm.

Tačiau iki šiol šio amžiaus Lenkijos krepšininkai Europos čempionatuose nėra iškovoję jokių svarių pergalių.

Rezultatas

Lietuva - Rusija 70:80 (18:13, 24:18, 9:25, 19:24).

Lietuvai taškus pelnė: T.Jogėla 24 (11 atkovotų kamuolių), T.Lekūnas 20, R.Narkevičius 10, M.Mockevičius 8, P.Semaška, P.Leščinskas, O.Olisevičius ir I.Ramašauskas - po 2.

Rusijai: S.Karasiovas ir G.Goldyrevas - po 18, A.Loginovas 17 (15 atkovotų kamuolių), J.Karpenko ir V.Truškinas - po 11, D.Zacharovas 5.