Fiasko: dvidešimtmečiai nusileido ir vokiečiams

2011-07-16 23:33
Fiasko: dvidešimtmečiai nusileido ir vokiečiams / Scanpix nuotr.

Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybių D grupės trečiosiose rungtynėse Lietuvos rinktinė 74:88 (32:26, 14:18, 7:17, 21:27) nusileido Vokietijos krepšininkams ir pasitraukė iš kovos dėl medalių.

Mūsiškiai grupėje iškovojo vos vieną pergalę, kai palaužė italus, o pralaimėjo du sykius bei užėmė paskutinę vietą. Dabar Mariaus Linarto auklėtinių lauks kova dėl 13-16 vietų. 15-16 vietas užėmusios komandos iškris į B divizioną.

Mačas prasidėjo apylygiai. Sužaidus 3 minutes lietuviams buvo pavykę atitrūkti toliau nei per vieną metimą (11:7), bet vokiečiai čia pat atstatė pusiausvyrą - 13:13. Įpusėjus kėliniui Vokietijos rinktinei pavyko pirmą kartą išsiveržti į priekį (16:15), net ilgai pirmaujančios komandos role negalėjo džiaugtis, nes mūsiškiai laimėjo atkarpą 9:0 ir truktelėjo į priekį - 24:16. Iki ketvirčio pabaigos M.Linarto auklėtinių pranašumas kiek sumažėjo - 32:26.

Antrajame kėlinyje abiejų komandų puolimas ėmė strigti. Ši situacija palankesnė buvo vokiečiams, kurie sugebėjo priartėti - 37:38. Vokietijos jaunimas ilgai bandė persverti arba išlyginti rezultatą, tačiau tai pavyko padaryti tik 19-ąją minutę - 44:44. Paskutinę sekundę D.Rediko realizuoti baudos metimai įpusėjus susitikimui suteikė lietuviams nežymų pranašumą - 46:44.

Po didžiosios pertraukos lietuvių žaidime ėmė kartotis penktadienio mačo sindromas. Mūsiškiai per 4 minutes nesugebėjo pasižymėti, o tuo pasinaudoję vokiečiai išsiveržė į priekį - 50:46. Vokietijos komanda buvo dar labiau atitrūkusi (53:48), bet mūsiškiai G.Birutos ir G.Staniulio pastangomis priartėjo - 52:53. Čia pat lietuvių puolimas vėl visiškai sustojo. Jie per 2 minutes sukrapštė vos tašką, o varžovai tuo pasinaudoję prieš lemiamą ketvirtį susikrovė solidžią persvarą - 61:53.

Ketvirtąjį kėlinį P.Heckmannas pradėjo dvitaškiu ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą tapo dviženklis - 63:53. Lietuvos komandos padėtis nesikeitė ir sužaidus 5 minutes - 62:75. Likus rungtyniauti 3 minutes ir 25 sekundes lietuvių deficitas siekė 12 taškų (64:76), tačiau mūsiškiai kilo į lemiamą šturmą ir po spurto 7:0 atgaivino viltis kautis dėl pergalės - 71:76. Po minutės pertraukėlės vokiečiai surengė kelias sėkmingas atakas, kurio leido atitrūkti ir prasidėjus paskutinei mačo minutei galutinai palaidoti Lietuvos rinktinės viltis išsigelbėti.

Lietuva: Augustas Pečiukevičius 18 (6 atk. kam. 6 rez. perd. 7 kld.), Dovydas Redikas 13 (9/10 baudos metimai, 6 atk. kam. 5 rez. perd. 6 kld.), Saulius Kulvietis 11 (10 atk. kam.), Giedrius Staniulis 9, Paulius Dambrauskas 8, Darius Tarvydas 6, Mindaugas Kupšas 4, Arnas Butkevičius 2.

Vokietija: Nielsas Giffey 16, Mathisas Monninghoffas ir Ole Wendtas po 15, Malte Ziegenhagenas 11, Patrickas Heckmannas 10.