Pereiti į pagrindinį turinį

Golfas - laisvalaikis, hobis ar sportas?

2011-08-16 14:31
Golfas - laisvalaikis, hobis ar sportas?
Golfas - laisvalaikis, hobis ar sportas?

Sostinių golfo aikštyne savaitgalį pasibaigė Atvirasis Lietuvos golfo mėgėjų čempionatas, kuriame dalyvavo 122 dalyviai. Jame, kaip ir pranešėmė anksčiau, tarp vyrų triumfavo Kornelijus Baliukonis, o tarp moterų - latvė Linda Dobele. Besibaigiant varžyboms, čempionato organizacinio komiteto pirmininkas Donatas Puodžiukynas atsakė į keletą klausimų apie golfą Lietuvoje.

- Ar sunku organizuoti golfo čempionatą?

Golfas tai sportas, turintis daug daug taisyklių. Jis žaidžiamas pievoje daugiau kaip 150 metų, taigi visi atvejai, kaip kas vyksta, yra detaliai aprašyti. Organizuoti tokio lygio varžybas yra tikrai nelengva. Tai ir lauko paruošimas, papildomas žymėjimas, pagalbiniai darbininkai. Labai svarbus žmogus yra maršalas, kuris turi stebėti žaidimą visame 90 hektarų lauke. Golfas labai "išlaikytas" ir subtilus žaidimas, todėl ir jo organizavimas reikalauja rimtų pastangų.

- Ar Lietuvoje yra golfo žaidėjų profesionalų?

Šis čempionatas yra mėgėjų, tačiau tai nereiškia, kad jie žaidžia prasčiau, tiesiog iš to pinigų neuždirba. Žmogus, laimėjęs šį čempionatą gali taip pat vadintis profesionalu. Mūsų golfo žaidėjų lygis tikrai yra labai aukštas.

- Ar pasauliniu mastu mūsų žaidėjai yra žinomi?

Pasauliniu mastu mūsų žaidėjai dar nėra garsūs, tačiau galime didžiuotis, kad mūsų šalyje yra pirmasis golfo žaidėjas profesionalas Baltijos šalyse - Arnas Kaunas, o latviai turi pirmą golfo žaidėją profesionalę. Taigi mūsų žingnis link profesionalumo jau žengtas.

- Ar daug žmonių domisi golfu?

Besidominčių golfo žaidimu tikrai daugėja. Mūsų klubas jau šešis kartus organizavo atvirų durų dienas, kurias pavadinčiau tikrai vykusiomis, nes kiekvieną kartą atvykdavo apie šimtas žmonių. Žmonės tiesiog yra susidarę įspūdį, kad golfas yra labai sunkiai pasiekiamas, tačiau taip nėra.

- Ko reikia pradedančiam golfo žaidėjui?

Kiekvienas gali pasirinkti golfo įrangą pagal galimybes. Aš golfą pradėjau žaisti nusipirkęs lazdas už kelis šimtus litų ir su jomis žaidžiau porą metų. Galiu pasakyti, kad pavyko pasiekti neblogų rezultatų. Susieti golfą su labai dideliais pinigais tikrai nereikia. Aišku, priklauso nuo to kaip dažnai žaidžiate.

- Ar yra Lietuvoje golfo žaidimo tradicijos?

Kodėl golfas tikrai paplitęs  kitose šalyse? Todėl, kad jeigu žaidė senelis, žaidžia ir tėvas bei sūnus. Pavyzdžiui Švedijoje prieš pusę amžiaus taip pat nebuvo žaidžiančių golfo, o dabar jų apie 50-60 tūkstančių, o pasaulyje žaidžiančių šį sportą apie 50 milijonų. Lietuvoje taip pat turime puikių pavyzdžių, kai golfą žaidžia šeimos - tai Markevičių šeima, kurios jauniausiajam sūnui 11 metų ir jis jau yra laimėjęs golfo čempionatą Latvijoje. Jeigu pradedi žaisti golfą, negali sustoti.

- O golfas labiau laisvalaikio praleidimo būdas, hobis ar sportas?

Iš pradžių galvojome, kad tai hobis, po to, kad poilsis, o dar vėliau, kad sportas. Pateiksiu pavyzdį. Lietuvos golfo čempionatas vyksta tris dienas. Kasdien mes pėsčiomis nueiname apie 13 kilometrų, atliekame apie 80-90 smūgių. Smūgio metu sudirba apie 100 raumenų. Taip pat reikia rimtai susikoncentruoti. Žinoma, galima žaisti visai paprastai. Neskaičiuoti smūgių, tiesiog vaikščioti po truputį, mušinėti kamuoliuką. Bet jeigu žaidi rimtai, tai prieš varžybas praleidi pora valandų treniruodamasis ir išmušdamas apie porą šimtų smūgių. Tai geros koncentracijos reikalaujantis sportas. Įsivaizduokite ir tai, kad žaisdamas turi nešiotis apie 13 kilogramų sveriantį krepšį ir nueiti apie 13 kilometrų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų