Pereiti į pagrindinį turinį

Greičiausio įkopimo į keturiolika „superviršūnių“ rekordo siekianti norvegė įveikė devintą kalną

2022-07-29 13:47
AFP-BNS inf.

Kristin Harila, siekianti greičiausio įkopimo į keturiolika „superviršūnių“ rekordo, ketvirtadienį įveikė Platųjį kalną Pakistane – jau devintą savo viršukalnę, pranešama norvegės „Instagram“ puslapyje.

Asociatyvi Scanpix nuotr.

Dabartinis šešių mėnesių ir šešių dienų rekordas priklauso nepaliečių kilmės britui Nirmalui Purjai (Nirmalui Purdžai).

Pakistane stūkso penkios iš keturiolikos pasaulio „superviršūnių“ – taip vadinami aukštesni nei 8 tūkst. metrų kalnai. Alpinistai įkopimą į jas visas laiko didžiausiu pasiekimu.

Ketvirtadienį, 76 savo projekto dieną, K. Harila įkopė į dvyliktą pagal aukštį Platųjį kalną, sakoma jos instagramo paskyroje paskelbtame pranešime.

Pakistano alpinistų klubo pareigūnai kol kas dar nepatvirtino naujausio 36-erių alpinistės pasiekimo. Tačiau apie jį pranešta vos šešios dienos po to, kai klubas patvirtino, kad ji įkopė į antrą pagal aukštį pasaulio viršukalnę K2.

„Dabar ji leidžiasi į bazinę stovyklą, o paskui keliaus link dviejų paskutinių antrojo šio projekto etapo kalnų – Gašerbrumo I ir II“, – rašoma K. Harilos instagrame paskelbtame pranešime.

Šiais metais į Pakistano viršukalnes kopia rekordinis alpinistų skaičius, tačiau aukų išvengti nepavyko – nuo sezono pradžios birželį dingo šeši žmonės, įskaitant keturis užsieniečius. Baiminamasi, kad jie žuvo.

Pareigūnai iš Gilgito-Baltistano turizmo departamento sakė, kad kanadietis Richard'as Cartier (Rišaras Kartjė), australas Matthew Eakinas (Metjus Ikinas), afganistanietis Ali Akbaras ir pakistanietis Sharifas Sadpara (Šarifas Sadpara) dingo ant K2, britas Gordonas Hendersonas – ant Plačiojo kalno, o pakistanietis Imanas Karimas – ant Gašerbrumo II.

Pakistaniečių pareigūnai paprastai dingusių alpinistų nelaiko žuvusiais, kol nerandami jų palaikai.

Šis kopimo sezonas Pakistane buvo rekordinis – į 8 611 metrų aukščio K2 įkopė per 140 žmonių, tarp jų 20 moterų.

Iki šių metų į K2 buvo įkopta tik 425 kartus, o į aukščiausią pasaulio kalną Everestą nuo 1953-iųjų, kai jo viršūnę pirmą kartą pasiekė Edmundas Hillary (Edmundas Hilaris) ir Tenzingas Norgay (Tensingas Norgėjus), įkopė daugiau kaip 6 tūkst. žmonių.

Praėjusią savaitę Sanu Sherpa (Sanus Šerpa) iš Nepalo, įkopęs į Gašerbrumą II Pakistane, tapo pirmuoju žmogumi po du kartus įkopusiu į visas keturiolika „superviršūnių“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų