J.Isinbajevai susikaupti trukdė mintys ne apie sportą

2009-08-18 12:39
J.Isinbajevai susikaupti trukdė mintys ne apie sportą / Reuters nuotr.

Po sensacingos nesėkmės 12-ajame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Berlyne (Vokietija) sporto žvaigždė rusė Jelena Isinbajeva prisipažino, kad perdaug pasitikėjo savimi ir nesusikaupė svarbiam startui.

Moterų šuolių su kartimi varžybose dukart olimpinė bei pasaulio čempionė, planetos rekordo (5 m 05 cm) autorė J.Isinbajeva neįveikė pradinio 4 m 75 cm aukščio ir liko be medalio.

Rungtį laimėjo 28-erių metų lenkė Anna Rogowska - 4 m 75 cm. Pernai Pekino olimpiadoje lenkė tebuvo tik dešimta, o prieš dvejus metus Osakoje (Japonija) vykusiose planetos pirmenybėse ji užėmė aštuntąją vietą.

Sidabro medalį Berlyne iškovojo amerikietė Chelsea Johnson (4 m 65 cm), bronzos - kita Lenkijos lengvaatletė Monika Pyrek (4 m 65 cm).

„Aš kol kas negaliu paaiškinti, kas įvyko. Prisimenu, pralaimėjau 2003-iaisiais pasaulio čempionate Paryžiuje, bet vėliau viskas ėjo kaip per sviestą, nes iki panagių išanalizavau tą nesėkmę. Šį kartą galvojau: ko man plėšytis, juk vis tiek laimėsiu. Pasirodė, kad taip atsipalaiduoti negalima, - interviu Rusijos portalui sports.ru kalbėjo J.Isinbajeva. - Be to, nepamirškite, kad man - 27-eri, esu neištekėjusi, mane apninka mintys ne vien apie sportą. Tačiau šiandien įsitikinau, kad privalau visa aukotis darbui. Man gėda žiūrėti treneriui į akis, bet verta paragauti rupios duonos, kad suprastum, jog ikrai gardesni.“

„Po šoko dar neatsitokėjau. Nesuprantu, kas jai atsitiko. Ji buvo gerai pasirengusi čempionatui, išsigydžiusi visas traumas, nejautė jokios psichologinės įtampos. Deja, šį kartą šuolių su kartimi sektoriuje aš nemačiau tikrosios Isinbejevos... Per treniruotes Jelena 4 m 80 cm aukštį įveikdavo vienu kvėptelėjimu. Ką gi, kiekvienam sportininkui lemta kada nors pralaimėti. Apmaudu, kad Jelena suklupo būtent pasaulio čempionate“, - portalui „Rusathletics“ teigė J.Isinbajevos treneris Vitalijus Petrovas.