Savaitės pradžioje LTOK Olimpinio sporto direkcijos vadovai Einius Petkus ir Agnė Vanagienė lankėsi Lenkijos nacionaliniame olimpiniame komitete, kur kartu su partneriais aptarė projekto tikslus ir eigą.
„Tai buvo pirmasis susitikimas, kuriame pasidalinome patirtimi, ką iki šiol savo šalyse esame šiuo klausimu nuveikę. Vieni šioje srityje labiau pažengę, kiti mažiau. Pavyzdžiui, Slovėnijos nacionalinis olimpinis komitetas, bene vieninteliai Europoje, turi antrajai karjerai skirtą centrą.
Lietuvoje padedame sportininkams ugdyti asmenines savybes bei kompetencijas rengdami mokymus. Visai neseniai kartu su tarptautiniu paramos fondu „Western Union Lietuva“ baigėme mokymus jauniesiems sportininkams. Juose išskyrėme dvi pagrindines temas – lyderystę bei asmeninio prekės ženklo vystymą. Kasmet sportininkams rengiame specialius antrosios karjeros mokymus“, – pasakojo LTOK Olimpinio sporto direktoriaus pavaduotoja A. Vanagienė.
Susivienijo penkios šalys
Europos Sąjungos (ES) finansavimą šiam projektui laimėjęs Lenkijos nacionalinis olimpinis komitetas kartu dirbti pakvietė kolegas iš Lietuvos, Slovėnijos, Turkijos ir Graikijos.
„Dviguba karjera – opus klausimas daugelyje valstybių. Sportininko karjera nėra ilga, jai pasibaigus praktiškai visi atletai susiduria su klausimu: o kas toliau? O jei dar dėl traumos ar kitų aplinkybių sportininko karjera nutrūksta staiga. Visą gyvenimą ir laiką sportui atidavę žmonės dažniausiai ne tik neturi darbo patirties, bet ir nelabai žino, į kurią pusę toliau sukti.
Dviguba karjera – opus klausimas daugelyje valstybių.
Džiaugiamės galėdami būti šio projekto dalimi ir tikime, kad kartu su kolegomis pavyks sukurti sistemą, padėsiančią atletams pasiruošti naujam gyvenimo etapui“, – sakė A. Vanagienė.
Projekte dalyvaus ir nemažai žinomų olimpiečių, šiuo metu dirbančių savo šalių nacionaliniuose olimpiniuose komitetuose. Pavyzdžiui, viena projekto koordinatorių – Luiza Zlotkowska – buvusi čiuožėja trumpuoju taku, dukart olimpinė medalininkė.
Apklaus per 500 sportininkų
Projektas vyks dvejus metus. Per šį laikotarpį ketinama ne tik sukurti dvigubos atletų karjeros sistemą, bet ir ją ištestuoti.
Pirmasis žingsnis projekto vykdyme – poreikio, lūkesčių ir iššūkių analizė. Iki spalio mėnesio visose penkiose valstybėse bus atliktas tyrimas, kurio metu ketinama apklausti pusę tūkstančio profesionalių sportininkų. Tyrimo rezultatai bus pristatyti Graikijoje vyksiančiame antrajame projekto partnerių susitikime.
Sukurta sistema bus testuojama dirbant su viena pasirinkta sporto federacija kiekvienoje šalyje.
Naujausi komentarai