Lietuvos atletams – visų spalvų medaliai

Lietuvos lengvaatlečiai Baltijos šalių jaunučių (iki 16 m.), jaunių (iki 18 m.) ir jaunimo (iki 20 m.) čempionatuose iškovojo 24 aukso medalius, tačiau mūsiškių komandos užėmė trečias vietas.

Triumfavo šeimininkai

Pernu mieste surengtas varžybas laimėjo šeimininkų – Estijos jaunių (257 taškai) ir jaunimo (271 tšk.) – ekipos. Antri buvo latviai (atitinkamai 260 ir 270 tšk.), treti – lietuviai (227 ir 201 tšk.).

Jaunių grupėje du aukso medalius iškovojo asmeninius rekordus pagerinęs bėgikas švenčioniškis Erikas Černiavskis (1 500 m – 4 min. 15,15 sek. ir 3 000 m – 9 min. 11,14 sek.).

Lyderis: disko metiko M.Aleknos (nuotr.) pranašumas prieš antrą vietą užėmusį S.Bakaną buvo daugiau nei 11 m. (R. Mee ir M. Mummo nuotr.)

Jaunimo varžybose sėkmė dukart lydėjo šiaulietę Gretą Karinauskaitę (2 000 m su kliūtimis – 6 min. 56,03 sek. ir 3 000 m – 10 min. 50,83 sek.).

.Baltijos šalių jaunių ir jaunimo varžybose Lietuvos disko metikai iškovojo keturis medalius.

Tris aukso medalius pelnė disko metikai. Tarp jaunių blykstelėjo rokiškietė Paulina Stuglytė (44 m 55 cm), tarp jaunuolių – kita Rokiškio atstovė Sonata Rudytė (45 m 87 cm) ir vilnietis Mykolas Alekna (59 m 38 cm).

Pelnė auksą ir sidabrą

Jaunimo šuolių į tolį rungtį laimėjo kaunietė Luka Garšvaitė (6 m 04 cm), trišuolio – šilutiškis Osvaldas Guščius (14 m 62 cm). Jaunių grupėje trišuolininkių lyderė buvo marijampolietė Ugnė Mykolaitytė (12 m 03 cm).

Pergalė: rutulio stūmimo sektoriuje D.Čepys savo geriausią rezultatą pasiekė šeštu bandymu. (R. Mee ir M. Mummo nuotr.)

Rutulio stūmimo sektoriuje dominavo Lietuvos vaikinai: tarp jaunių – kaunietis Rokas Domanaitis (17 m 32 cm), jaunimo – klaipėdietis Dominykas Čepys (16 m 86 cm).

Aštuonis kartus ant prizininkų pakylos stovėjo po du Lietuvos lengvaatlečius.

Tos pačios rungties auksą ir sidabrą pelnė ieties metikai jauniai vilnietis Marius Rudzevičius (74 m 86 cm) ir klaipėdietis Tautvydas Burauskas (62 m 45 cm) bei jaunimo komandos atstovai – 2 000 m su kliūtimis bėgusios G.Karinauskaitė ir tauragiškė Meda Repšytė (7 min. 17,24 sek.), disko metikai M.Alekna ir uteniškis Simonas Bakanas (48 m 36 cm).

Varžėsi Latvijoje

Latvijoje, Uogrės mieste, jėgas išmėgino Baltijos šalių jaunučių lengvosios atletikos komandos.

Čempionatą laimėjo estai (279 tšk.), antrą vietą užėmė latviai (223 tšk.), trečią – lietuviai (182 tšk.).

Mūsų šaliai aukso medalius iškovojo šiaulietė Ema Rupšytė (100 m – 12,34 sek.), kaunietė Rugilė Miklyčiūtė (šuoliai su kartimi – 3 m 45 cm), kėdainietis Arnas Dijokas (100 m – 11,54 sek.) ir kelmiškis Naglis Baranauskas (300 m barjerinis bėgimas – 41,21 sek. ir šuoliai į tolį – 6 m 21 cm).

Be to, lietuviai pelnė šešis sidabro ir devynis bronzos medalius.