Lietuvos irkluotojai pateko į pasaulio pirmenybių pusfinalį

2011-08-31 15:56

Pasaulio irklavimo pirmenybėse Slovėnijoje sėkmingai trečiadienį paguodos plaukime startavo ir į pusfinalį pateko Donata Vištartaitė.

Dukart pasaulio jaunimo iki 23 metų čempionė Donata Vištartaitė 2000 m įveikė per 7 minutes 46.29 sekundes ir tik 3,74 sekundės nusileido pirmą vietą užėmusiai britei Frances Houghton. Į pusfinalį pateko ir trečią vietą užėmusi estė Kaisa Pajusalu (7:47,90).

Kitos trys paguodos plaukime irklavusios Pietų Afrikos Respubliko, Salvadoro ir Indijos sportininkės prarado galimybę kovoti dėl medalių bei olimpinių kelialapių ir varžysis C finale dėl 12-18 vietų.

Slovėnijoje vykstančiame pasaulio irklavimo čempionate vietą pusfinalyje užsitikrino ir Mindaugas Griškonis.

Lietuvos irkluotojas trečiadienį ketvirtfinalyje 2000 m nuotolį įveikė per 6 minutes 58,35 sekundės ir, vos 2,27 sekundės atsilikęs nuo pasaulio vicečempiono naujazelandiečio Mahe'o Drysdale'o, finišavo antras.

Trečią vietą šiame ketvirtfinalio plaukime užėmė ir taip pat į pusfinalį pateko amerikietis Kennethas Jurkowskis, distancijoje sugaišęs 7 minutes 02,81 sekundės.

Dvylika į pusfinalį patekusių vienvietininkų varžysis ne tik dėl šešių vietų finale, bet ir dėl vienuolikos kelialapių į 2012 metų Londono olimpines žaidynes.