Lietuvos kariškiai neklumpa

2009-06-11 08:05
Pranašumas: kol kas varžovams sunkiai sekasi stabdyti Lietuvos kariškius (balta apranga), žaidžiančius pajėgiose šalies lygose. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Lietuvos rinktinė pasaulio kariškių krepšinio čempionate, vykstančiame Klaipėdoje, pasiekė antrą lengvą pergalę – 78:46 įveikė Kipro komandą.

Pirmą dieną lietuviai neturėjo vargo žaisdami su Kazachstano ekipa, kurioje rungtyniauja beveik vien rusakalbiai krepšininkai. Jie varžybas laimėjo rezultatu 101:76.

Kipro rinktinė B grupėje buvo kietesnis riešutas tik pirmąjį ketvirtį, kurį Mindaugo Kildišiaus treniruojami kariškiai laimėjo palyginti nedideliu skirtumu – 17:10. Visos abejonės dėl to, kas nugalės, dingo po antrojo kėlinio, kurį Lietuvos komanda laimėjo 24:11.

Po pertraukos, kaip ir rungtynėse su kazachais, mūsų šalies komandoje rungtyniavo visi varžyboms užregistruoti krepšininkai. Ir visi jie nepaliko aikštelės nepelnę taškų. Rezultatyviausiai šeimininkų ekipoje žaidė po 13 taškų pelnę klaipėdietis Audrius Mineikis, rungtyniaujantis Utenos "Juventus-LKSK" komandoje, ir Vilniaus "Sakalų" puolėjas Vytautas Šarakauskas. 12 taškų pridėjo uteniškis Raimondas Ambrulaitis.

Lietuvos rinktinės strategas neįžvelgė tragedijos dėl trečiajame kėlinyje komandos žaidime atsiradusios duobės.

"Į aikštelę išleidau pirmoje rungtynių pusėje mažai žaidusius arba nežaidusius vyrus ir jiems reikėjo laiko, kol apsiprato, – apie pralaimėtą trečiąjį kėlinį kalbėjo M.Kildišius. – Buvau liepęs ir toliau žaisti greitai, tačiau atsarginiai žaidėjai strigo puldami, todėl Kipro krepšininkai ir sumažino skirtumą. Tačiau per paskutiniąsias dešimt minučių viskas susitvarkė."

Atkakliausiai antrąją dieną kovojo graikai su amerikiečiais. Po nesėkmės su Korėja (92:94) JAV penketukas šventė pergalę 82:81.

Graikijos rinktinės neišgelbėjo 23 taškus pelnęs Dušanas Šakota, Atėnų "Panathinaikos" krepšininkas, neseniai laimėjęs Eurolygos taurę. Galbūt pralaimėjusiesiems trūko didesnio patyrusio Atėnų AEK žaidėjo Periklio Dorkofikisio indėlio. Jis pelnė 13 taškų.

Nugalėtojų komandoje nesustabdomas buvo Onyenma "Danny" Nwaelele, surinkęs 25 taškus.

Antrąją pergalę iškovojo ir kaimynai latviai. Jie paskutiniajame kėlinyje palaužė italus ir šventė sunkią pergalę 61:55.

Rungtynėse dar kartą pasitvirtino posakis "Vienas lauke – ne karys". Italas Luca Simeone, iš 55 komandos taškų pelnęs net 39, buvo bejėgis prieš daugiau vienodo lygio žaidėjų turėjusius latvius.

Vakar lietuviai susitiko su Apeninų pusiasalio kariškiais. M.Kildišius buvo tikras, kad mūsų krepšininkai įveiks į Lietuvą silpnesnės sudėties atvykusius italus, kurie rungtynėse su latviais dvitaškius metė 18 proc. taiklumu – iš 33 pataikė 6.

"Ko esame verti, atsakys ketvirtadienio varžybos su latviais", – sakė strategas.

Rezultatai

Lietuva – Kipras 78:46 (17:10, 24:11, 10:16, 27:9). A.Mineikis ir V.Šarakauskas – po 13, R.Ambrulaitis 12, R.Adomavičius 10/A.Demetriou 18, Ch.Razis 13.

Vokietija – Korėja 106:97 (35:17, 21:16, 26:32, 24:22).

JAV – Graikija 82:81 (21:19, 20:20, 18:21, 23:21).

Italija – Latvija – 55:61 (12:13, 15:13, 21:18, 7:17.