Lietuvos rankininkai pralaimėjo rumunams

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė 2020 metų Europos čempionato atrankos varžybų 6 grupės rungtynėse išvykoje ketvirtadienį 23:28 (13:16) pralaimėjo Rumunijos rankininkams.

Rungtynės prasidėjo lygia kova ir susitikimo pradžioje mūsų šalies rinktinei net buvo pavykę išsiveržti į priekį (4:3), tačiau pirmojo kėlinio viduryje lietuviai įkrito į duobę ir vienu metu atsilikimas išaugo net iki šešių įvarčių (7:13). Vis dėlto, kėlinį sėkmingiau pabaigusi Lietuvos rinktinė iki pertraukos atsilikimą sumažino iki trijų įvarčių (13:16).

Antrojo kėlinio pradžioje Lietuvos rinktinei buvo pavykę priartėti iki dviejų įvarčių (14:16), tačiau drausmingai žaidę rumunai arčiau mūsiškių neprisileido. Viso antrojo kėlinio metu Lietuvos rinktinės deficitas svyravo nuo trijų iki penkių įvarčių. Likus žaisti kiek daugiau nei 10 minučių iki rungtynių pabaigos, lietuviai turėjo puikią progą vėl sumažinti atsilikimą iki dviejų įvarčių, tačiau Povilo Babarsko metimą atrėmė rumunų vartininkas Ciprianas Iancu, o kitos varžovų atakos metu buvo pašalinti net du lietuviai - Žanas Gabrielius Virbauskas bei Vaidotas Grosas. Tuo pasinaudoję varžovai vėl padidino pranašumą 24:19. Nors per likusį laiką mūsiškiams dar buvo pavykę priartėti (23:26), tačiau rumunai pergalės iš rankų neišleido ir Lietuvos rinktinė pralaimėjo 23:28.

Mūsų šalies komandai po 3 įvarčius pelnė Povilas Babarskas, Mindaugas Dumčius ir Jonas Truchanovičius, po 2 - Aidenas Malašinskas, Laurynas Palevičius, Mindaugas Tarcijonas, Mindaugas Urbonas ir Žanas Gabrielius Virbauskas, po 1 - Valdas Drabavičius, Vaidotas Grosas, Skirmantas Plėta ir Tadas Stankevičius.

Tai buvo pirmosios Lietuvos rinktinės rungtynės vadovaujant naujajam rinktinės treneriui Mindaugui Andriuškai.

Pirmuosius 2 taškus pelnę rumunai 6 grupėje užima trečiąją vietą, o be taškų liekantys lietuviai yra ketvirti.

Atsakomasis Lietuvos ir Rumunijos rinktinių mačas vyks sekmadienį Klaipėdos „Švyturio“ arenoje. Neaišku, ar sekmadienio rungtynėse Lietuvai galės padėti Jonas Truchanovičius, kuris antrojo kėlinio metu Rumunijoje patyrė traumą ir į aikštę vėliau jau nesugrįžo.