Nervų karą Prahoje laimėjo lietuviai

2013-06-29 23:59

Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) vaikinų krepšinio rinktinė pasaulio čempionatą Prahoje pradėjo sunkia pergale prieš varžybų šeimininkę Čekijos komandą.

Trenerio Tomo Masiulio vadovaujami krepšininkai B grupėje 77:74 įveikė čekus, kurie antrajame kėlinyje pirmavo 33:27, trečiajame – 61:55. Ketvirtajame kėlinyje, likus žaisti daugiau nei 5 min., mūsiškių persvara tebuvo 72:70. Netrukus ją padidino Denisas Krestininas ir Martinas Gebenas, o pergalę baudos metimu įtvirtino Marius Grigonis.

"Pirmajame kėlinyje, atsilikdami dešimčia taškų, mes sugebėjome pasivyti lietuvius. Pasirodo, galime kaip lygūs kautis su favoritais. Apmaudu, kad nervų karą galiausiai pralaimėjome", – pripažino čekų rinktinės kapitonas Petras Šafarčikas.

Lietuviai pranoko varžovus dvitaškių taiklumu – atitinkamai 51,4 proc. (19/37) ir 39 proc. (16/41) bei baudų metimais – 72 proc. (18/25) ir 50 proc. (6/12), tačiau prasčiau mėtė tritaškius – 38,9 proc. (7/18) ir 48 proc. (12/25).

Vakar antrajame ture mūsų krepšininkai išmėgino jėgas su Irano rinktine, kuri ketvirtadienį netikėtai 84:73 (22:13, 18:21, 29:10, 15:29) nugalėjo Argentinos ekipą. Nugalėtojams 32 taškus pelnė ir 9 kamuolius atkovojo 183 cm ūgio Sajjadas Mashayekhis.

Kitų dvikovų rezultatai: A grupėje Kroatija–Pietų Korėja 106:89, Ispanija–Kanada 81:70, C grupėje Australija–Senegalas 90:46, Serbija–Brazilija 65:50, D grupėje Kinija –Rusija 61:59, JAV–Dramblio Kaulo Krantas 88:29.

Į kitą varžybų etapą, kurioje bus tęsiama kova dėl medalių, pateks po tris geriausias grupių komandas.

Statistika

Lietuva–Čekija 77:74 (25:23, 17:19, 21:21, 14:11). Taškus pelnė: M.Grigonis 16, J.Gintvainis (4 klaidos) ir D.Krestininas (10 atkovotų kamuolių) po 14/M.Peterka 21 (6 atkovoti kamuoliai), A.Pechačekas ir P.Šafarčikas po 12.