A.Seja atsigriebs Rusijoje?
Po kovo mėnesį bilietus į Tokiją užsitikrinusių lengvaatlečių Mariaus Žiūko ir Arturo Mastianicos bei graikų-romėnų imtynių meistro Manto Knystauto – štilis.
Balandį nepasisekė patyrusiai stalo tenisininkei Rūtai Paškauskienei, badmintonininkei Vytautei Fomkinaitei, o gegužę – taekvondo atstovei Klaudijai Tvaronavičiūtei, graikų-romėnų imtynių kovotojui Viliui Laurinaičiui.
Šią savaitę norimų rezultatų nepasiekė baidarių ir kanojų irkluotojai, nors lūkesčiai buvo dideli.
Segede (Vengrija) surengtose ikiolimpinėse Europos zonos varžybose dalyvavo septynios Lietuvos įgulos, net keturios pateko į finalus, tačiau nė vienai iš jų nepavyko iškovoti olimpinių kelialapių.
Vienas favoritų, 2018 m. pasaulio ir Europos vicečempionas baidarininkas Arturas Seja savo kvalifikacinį 200 plaukimą užbaigė pirmas (34,95 sek.), tačiau lemiamas startas nesusiklostė – tik septinta vieta (37,14 sek.). Į olimpines žaidynes važiuos rusas Jevgenijus Lukancovas ir latvis Robertas Akmenis.
A.Seja dar turės paskutinį šansą atsigriebti, tačiau kitą savaitę reikės laimėti lenktynes Rusijoje.
Toks pat žūtbūtinis išbandymas laukia ir kanojininko Vadimo Korobovo, Vengrijoje 1 000 m įveikusio per 4 min. 18,48 sek. ir finale užėmusio septintą vietą (vienintelį olimpinį kelialapį pelnė rungties nugalėtojas ukrainietis Pavlas Altuchovas).
Paskutine galimybe užsitikrinti vietas Tokijuje nepasinaudojo Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių finalininkai baidarininkai Ričardas Nekriošius ir Andrejus Olijnikas (1 000 m – 3 min. 25,8 sek., ketvirta vieta) bei kanojininkai Henrikas Žustautas ir V.Korobovas (1 000 m – 3 min. 56,31 sek., penkta vieta).
Fortūna nusigręžė
Itin apmaudi imtynininko V.Laurinaičio nesėkmė – lietuvį nuo olimpinės svajonės skyrė vos vienas žingsnis.
Sofijoje (Bulgarija) įvykusio paskutinio ikiolimpinės atrankos turnyro graikų-romėnų imtynių aštuntfinalyje joniškietis (svorio kategorija iki 97 kg) nugalėjo japoną Yutą Narą, ketvirtfinalyje – prancūzą Meloniną Noumonvi, tačiau pusfinalyje nusileido Čekijai atstovaujančiam čečėnui Arturui Omarovui, kuris į Tokiją vyks kartu su jį finale įveikusiu vengru Alexu Gerga Szoke'u.
Trijų olimpiadų dalyvei stalo tenisininkei R.Paškauskienei nepasisekė nei kovo mėnesį atrankos varžybose Dohoje (Kataras), nei balandį Gimarainse (Portugalija).
Dohoje lietuvei kelią į Tokiją užkirto korėjiečių kilmės Didžiosios Britanijos atstovė Tin-Tin Ho, o Gimarainse – rusė Jana Noskova.
"Labai gaila, kad nepavyko iškovoti olimpinio kelialapio. Didelių vilčių nepuoselėjau, bet įsižaidusi tikėjausi, kad galiu pasiekti tikslą. Kita vertus, lengvų varžovių tokiuose turnyruose nebūna", – pripažino Atlantos, Sidnėjaus ir Pekino žaidynėse dalyvavusi R.Paškauskienė.
Tarp Europos šalių stalo tenisininkų, patekusių į Tokijo olimpiadą, – natūralizuoti kinų kilmės sportininkai: vyrų varžybose Slovakiją reprezentuos Wang Yangas, Ukrainą – Kou Lei, moterų turnyre Portugalijai atstovaus Fu Yu, Liuksemburgui – Ni Xialian, Prancūzijai – Yuan Jia Nan, Ispanijai – Maria Xiao, Monakui – Yang Xiaoxin.
Laukia lemiami mūšiai
Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) pasidalijo džiugia naujiena: kelialapių į 2024 m. Paryžiaus olimpines žaidynes sieksiančioms mūsų šalies moterų paplūdimio tinklinio ir krepšinio rinktinėms skirtas Tarptautinio olimpinio komiteto (TOK) olimpinio solidarumo programos finansavimas.
Vienai komandai metams bus skirti 12 500 JAV dolerių ruoštis ir dalyvauti Europos ar pasaulio atrankos varžybose, siekiant iškovoti teisę dalyvauti olimpinėse žaidynėse. Bus finansuojamos nacionalinės ir tarptautinės stovyklos, treniravimo, draugiškų rungtynių organizavimo išlaidos.
Suvaržymų olimpiečiams bus neįprastai daug, bet mūsų sportininkai – profesionalai, neabejoju, kad jie mus džiugins rezultatais.
Lietuvos paplūdimio tinklininkės tęsia kovą ir dėl bilietų į Tokijo olimpiadą.
Madride (Ispanija) surengtose Kontinentinės taurės turnyro antro etapo varžybose mūsų šalies komanda (ją sudarė Ieva Dumbauskaitė, Gerda Grudzinskaitė, Monika Paulikienė ir Urtė Andriukaitytė) savo grupėje 0:2 pralaimėjo šveicarėms ir 2:0 įveikė estes, ketvirtfinalyje 0:2 nusileido prancūzėms ir per lemiamą mačą dėl 5-os vietos 2:0 nugalėjo Kipro tinklininkes.
1–5 vietas užėmusios ekipos pateko į finalo turnyrą, kuris numatytas birželio 21–27 d. Nyderlanduose. Jame varžysis iš viso šešiolika rinktinių, tačiau yra vienas svarbus aspektas, kiek pakeisiantis komandų pajėgumus: birželio 13-ąją bus paskelbtas pasaulio reitingas ir penkiolika stipriausių porų pelnys bilietus į Tokiją, bet jos jau negalės kovoti dėl Kontinentinės taurės.
Nyderlanduose jėgas išmėgins ir šešiolika vyrų ekipų, tarp kurių bus Lietuvos paplūdimio tinklininkai.
Audrius Knašas, Patrikas Stankevičius, Artūras Vasiljevas ir Robertas Juchnevičius per Kontinentinės taurės antro etapo varžybas Izmire (Turkija) savo grupėje 0:2 pralaimėjo turkams ir 2:1 įveikė anglus, ketvirtfinalyje 1:2 nusileido slovėnams, bet dėl 5-os vietos 2:1 palaužė estus.
Darbai nesustoja
Iki Tokijo olimpiados likus 68 dienoms, Lietuva turi 28 kelialapius į XXXII vasaros žaidynes.
Nacionalinėje rinktinėje – buriavimo, dviračių sporto (plento ir treko), gimnastikos, irklavimo, graikų-romėnų imtynių, lengvosios atletikos, plaukimo, šiuolaikinės penkiakovės atstovai.
"Tokijo olimpinės žaidynės taps pirmuoju pandemijos įvykiu, per kurį visas pasaulis susivienys. Lūkesčiai organizatoriams – labai dideli, tą išsakė ir Jungtinių Tautų atstovai bei G20 šalių vadovai. Todėl į kiekvieną detalę žiūrima preciziškai, neturi likti jokių neatsakytų klausimų.
Vis aiškiau, kaip atrodys gyvenimas olimpiniame kaimelyje ir kokių saugumo priemonių dalyviai privalės laikytis. Suvaržymų bus neįprastai daug, bet, manau, visi suprantame, kad jie būtini siekiant užtikrinti žaidynių dalyvių saugumą. Mūsų sportininkai – profesionalai, neabejoju, kad prisitaikę prie taisyklių jie mus džiugins rezultatais.
Glaudžiai bendradarbiaujame su TOK, organizaciniu komitetu ir Lietuvos ambasada Japonijoje, iš jų gauname naujausią informaciją tiek dėl padėties Japonijoje, tiek dėl saugumo reikalavimų. Paskyrėme atsakingą asmenį, kuris bus tarpininkas tarp Lietuvos olimpinės delegacijos narių ir organizacinio komiteto, padės spręsti su COVID-19 susijusius klausimus. Tokių tarpininkų turės visų šalių olimpinės rinktinės.
Taip pat sprendžiame labai daug organizacinių klausimų: treniruočių stovyklų Japonijoje prieš žaidynes, kelionių organizavimo, aklimatizacijos", – interviu "Olimpinei panoramai" sakė LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.
Naujausi komentarai