Pasaulio ledo ritulio čempionatas: rusai prapylė amerikiečiams

2015-05-04 17:36
AFP nuotr.

Planetos ledo ritulio pirmenybėse Čekijoje sužaisti pirmieji trečiojo turo susitikimai.

Pirmąją nesėkmę patyrė pasaulio čempionė Rusijos rinktinė, pirmadienį B grupės lyderių dvikovoje 2:4 (0:1, 1:1, 1:2) nusileidusi JAV komandai.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Trevoras Lewisas (6:22), Torey Krugas (26:22), Markas Arcobello (51:52) bei į turščius vartus ritulį pasiuntęs Brockas Nelsonas (59:51).

Pralaimėjusių gretose įvarčiais pasižymėjo Antonas belovas (23:40) ir Sergejus Plotnikovas (56:19).

Iškovoję trečiąją pergalę JAV ledo ritulininkai su 9 taškais tapo vienvaldžiais B grupės lyderiais, o Rusijos rinktinė su 6 taškais smuktelėjo į antrą vietą.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Norvegija        2 0 0 0 2   3:8   0

Trečiąją pergalę pirmenybėse iškovojo ir su 8 taškais A grupės lyderiais tapo praėjusių pirmenybių bronzos medalininkai Švedijos ledo ritulininkai, net 8:1 (1:0, 3:1, 4:0) sutriuškinę trečiąją nesėkmę patyrusią autsaiderę Latvijos ekipą.

Trimis įvarčiais prie pergalės prisidėjo Loui Erikssonas (17:37, 30:05 ir 39:46), dar po vieną įmušė Filipas Forsbergas (33:03), Iscaras Moelleris (44:43), Jacobas Josefsonas (49:32), Joelis Lundqvistas (57:04) bei Victoras Raskas (59:51).

Garbės įvartį į švedų vartus įmušė Lauris Darzinis (32:53).

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo, pralaimėjimai po pratęsimo, pralaimėjimai, įvarčių skirtumas, taškai):

8. Latvija          3 0 0 0 3   4:18  0

Po keturias pajėgiausias abiejų grupių komandas pateks į ketvirtfinalį ir tęs kovą dėl medalių.

Paskutiniąsias vietas grupėse užėmusios ekipos iškris į I diviziono A grupę ir jas elite pakeis Kazachstano bei Vengrijos rinktinės.