S. Ogier ralio sezoną pradėjo rekordine pergale

Pirmą pasaulio ralio čempionato (WRC) etapą laimėjo 39-erių prancūzas Sebastienas Ogier. Tai – devinta per karjerą ir rekordinė jo pergalė Monte Karle.

Estai – šešti

Po aštuonių greičio ruožų S. Ogier persvara prieš 2022 m. pasaulio čempioną 22-ejų Kalle Rovanpera sudarė 36 sek., tačiau suomiui pavyko sušvelninti atsilikimą iki 16 sek.

Lemiami buvo paskutiniai keturi greičio ruožai. Du iš jų laimėjo S. Ogier su šturmanu Vincentu Landais, tiek pat – K. Rovanpera su Jonne Haltunenu.

Trečią vietą bendroje WRC įskaitoje užėmė belgai Thierry Neuville’is ir Martijnas Wydaeghe’as, šešti buvo estai Ottas Tanakas ir Martinas Jarveoja.

Privalėjo saugotis

„Mėgstu lenktyniauti Monte Karle. Šiemet dauguma greičio ruožų – sauso asfalto atkarpos, jaučiau, kad galiu lėkti su vėjeliu, tačiau vis tiek privalėjau saugotis, nes buvo vietų, kur galima prakirsti padangas“, – pasidalijo mintimis S. Ogier.

Aštuonis kartus Monte Karlo ralį yra laimėjęs kitas prancūzas Sebastienas Loebas.

„Įsitikinome: mūsų automobilio galimybės – solidžios, kad būtume gana konkurencingi. Tačiau privalėsime rasti sprendimą, kaip paskirstyti potencialą, kad visas etapo atkarpas įveiktume su mažiausiais trūkumais“, – svarstė Estijos atstovas O. Tanakas, šiemet sėdęs prie „Ford Puma“ vairo.

O. Tanako sėkmingiausias startas Monte Karle – 2018-aisiais (2 vieta).

Išbandymai: ralio asams teko lenktyniauti ne vien siaurose gatvelėse, bet ir atokesniuose keliukuose./ Organizatorių nuotr.

Pažeidė taisykles

Vokietijos komandai „Toksport WRT“ atstovavo rusai Nikolajus Griazinas ir Konstantinas Aleksandrovas.

Šis ekipažas buvo pirmas tarp WRC-2 įskaitos dalyvių, tačiau po varžybų protestą pateikė prancūzai Yohanas Rosselis ir Arnaud Dunand’as. Priežastis – esą rusai pažeidė taisykles įveikdami vieną keturiolikto greičio ruožo posūkių.

Teisėjai išnagrinėjo lenktynių vaizdo įrašą, Prancūzijos ekipažo pretenzijas ir pripažino jas pagrįstomis, tad skyrė N. Griazinui ir K. Aleksandrovui 5 sek. baudą.

Y. Rosselis ir A. Dunand’as pakilo į WRC-2 įskaitos pirmą vietą. Trečioje pozicijoje – ispanai Alejandro Lopezas ir Borja Rozada.

Jaučiau, kad galiu lėkti su vėjeliu, tačiau privalėjau saugotis, nes buvo vietų prakirsti padangas.

Lenktyniaus ir Estijoje

Antras pasaulio čempionato etapas numatytas vasario 9–12 d. Švedijoje, trečias – kovo 16–19 d. Meksikoje.

Liepos 20–23 d. lenktynininkai startuos Estijoje.

Spalio 26–29 d. ralio žvaigždės varžysis trijų šalių – Vokietijos, Austrijos ir Čekijos – trasose.

2023 m. pasaulio čempionas ir kiti prizininkai paaiškės lapkričio 19-ąją Japonijoje.

Šiam sezonui finansinių ir kitų garantijų nepateikė, tad savo vietų WRC kalendoriuje neteko Ispanija, Belgija, Naujoji Zelandija.


Pirmas etapas

1. S. Ogier ir V. Landais (Prancūzija, automobilis „Toyota GR Yaris“) – 26 įskaitos taškai, 2. K. Rovanpera ir J. Halttunenas (Suomija, „Toyota GR Yaris“) – 23 tšk., 3. T. Neuville’is ir M. Wydaeghe’as (Belgija, „Hyundai i20 N“) – 17 tšk., 4. E. Evansas ir S. Martinas (Didžioji Britanija, „Toyota GR Yaris“) – 15 tšk., 5. O. Tanakas ir M. Jarveoja (Estija, „Ford Puma“) – 14 tšk., 6. T. Katsuta (Japonija) ir A. Johnstonas (Airija, „Toyota GR Yaris“) – 8 tšk., 7. D. Sordo ir C. Carrera (Ispanija, „Hyundai i20 N“) – 6 tšk., 8. E. Lappis ir J. Ferm (Suomija, „Hyundai i20 N“) – 4 tšk., 9. Y. Rosselis ir A. Dunand'as (Prancūzija, „Citroen C3“) – 2 tšk., 10. N. Griazinas ir K. Aleksandrovas (Rusija, „Škoda Fabia RS“) – 1 tšk.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių