Rytų konferencijos čempionais tapo „Penguins“ ledo ritulininkai

2016-05-27 10:53

Septintosiose 2015-2016 metų sezono Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) Rytų konferencijos finalo rungtynėse Pitsbergo „Penguins“ klubas ketvirtadienį namuose 18,6 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 2:1 (0:0, 2:1, 0:0) nugalėjo Tampos „Lightning“ ledo ritulininkus, laimėjo seriją 4-3 bei penktą kartą komandos istorijoje iškopė į Stenlio taurės varžybų finalą.

Scanpix nuotr.

Pirmąjį serijos mačą savo arenoje „Penguins“ ekipa varžovams pralaimėjo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0), o antrąjį po pratęsimo laimėjo 3:2 (2:2, 0:0, 0:0, 1:0). Trečiajame susitikime Tampoje sėkmė 4:2 (0:0, 1:0, 3:2) lydėjo Pitsbergo ekipą, o ketvirtąsias rungtynes savo arenoje 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) laimėjo „Lightning“ ekipa. Penktajame mače pergalę po pratęsimo 4:3 (0:1, 2:2, 1:0, 1:0) išvykoje šventė Tampos komanda, o šeštąjį susitikimą svečiuose 5:2 (1:0, 2:0, 2:2) laimėjo „Penguins“ ekipa.

Ketvirtadienio rungtynėse abu įvarčius arenos šeimininkams, kurie paskutinį kartą finale žaidė 2009 metais, pelnė Bryanas Rustas (21:55 ir 30:06), o Pitsbergo klubo vartininkas Mattas Murray'us atrėmė 16 svečių metimų iš 17.

Vienintelio įvarčio – penktojo atkrintamosiose varžybose – autoriumi „Lightning“ gretose tapo Jonathanas Drouinas (29:36), o vartininkas Andrejus Vasilevskis atrėmė 37 arenos šeimininkų metimus iš 39.

Stenlio taurės varžybų finale iki keturių pergalių „Penguins“ varžovu bus pirmą kartą Rytų konferencijos čempionu tapęs San Chosė „Sharks“ klubas su Dainiumi Zubrumi, šešiuose mačuose (4–2) privertęs pasiduoti Sent Luiso „Blues“ ledo ritulininkus.

Pirmasis serijos mačas Pitsberge bus žaidžiamas pirmadienį.