Sėkmingiausias M. Vaičiulio startas pasaulio slidinėjimo taurės etape

2015-12-14 10:09
Modestas Vaičiulis
Modestas Vaičiulis / Šarūno Mažeikos / BFL nuotr.

Šveicarijoje vykusiose 2015-2016 metų pasaulio slidinėjimo taurės trečiojo etapo varžybose sėkmingai sprinto rungtyje startavo vienintelis Lietuvos atstovas Modestas Vaičiulis.

Šių varžybų etapuose dalyvauja kone visi pajėgiausi pasaulio slidininkai, todėl konkurencija čia maksimaliai didelė bei iškovoti aukštus Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškus čia tikrai nėra lengva. Tačiau Lietuvos atletui pavyko sėkmingai susitvarkyti su jauduliu. Jis sudėtingoje ir daug staigių posūkių turinčioje trasoje sugaišo 2 minutes 29,40 sekundės ir užėmė 52-ą vietą tarp 95-ių dalyvių. Tai geriausias sportininko rezultatas karjeroje pasaulio taurės etapuose.

Pergalę iškovojo italas Federico Pellegrino (2 min. 20,97 sek.), finiše vos 0,27 sekundės aplenkęs Baptiste'ą Grosą iš Prancūzijos bei 0,32 sekundės - trečiojoje pozicijoje likusį norvegą Sondrę Fosslį.

Tuo pačiu metu Slovakijoje vyko kasmetinės Alpių taurės varžybos.

Pirmą dieną keturi lietuviai varžėsi sprinto rungtyje. Geriausiai sekėsi šio sezono pradžioje iš biatlono į slidinėjimo sportą perėjusiai Marijai Kaznačenko, kuri užėmė 7-ą vietą.

Moterų varžybas laimėjo lenkė Marcela Marcisz.

Vyrų grupėje geriausiai sekėsi Tautvydui Stroliai, kuris liko 14-tas. Jaunius Drūsys finišavo 27-as, o Ąžuolas Bajoravičius tenkinosi 59-ta pozicija. Stipriausias vyrų sprinte buvo čekas Janas Bartonas.

Antrą dieną 5 kilometrų nuotolį klasikiniu stiliumi Marija Kaznačenko įveikė per 16 minučių 47,4 sekundės ir finiše 53,1 sek. pralaimėjusi antrą pergalę iškovojusiai lenkei Marcelai Marcisz, užėmė aukštą penktą vietą.

Vyrų grupėje septintas 10 km klasikiniu stiliumi rungtyje finišavo Tautvydas Strolia (28:16,1). Jis nuo slovako Andrejaus Segeco atsiliko 1 minute 9,4 sekundės.

Jaunasis Ąžuolas Bajoravičius užėmė 33-ąją vietą (30:25,2), neužleisdamas nė vieno bendraamžio į priekį, o Jaunius Drūsys liko 41-as (30:58,0).

Gruodžio 18-20 dienomis slidininkų laukia svarbūs startai tarptautinėse varžybose Austrijoje, o M. Vaičiulio – dar vienas pasaulio taurės etapas Italijoje.