Tenisininkas R. Berankis: sportinės formos paslaptis – nuoseklumas ir stabilumas

Geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis, šią savaitę vos kelioms dienoms grįžęs į Lietuvą, rado laiko aplankyti jaunuosius Vilniaus teniso akademijos auklėtinius. Pasakodamas apie tai, kas padeda jam ištverti turnyrų maratoną ir siekti pergalių, jis surengė improvizuotą fizinio rengimo pamoką ir pabrėžė jo svarbą.

„Būtina padaryti namų darbus. Apšilimas, tempimai, fizinio pasirengimo treniruotės. Viską reikia daryti stabiliai, o ne kelias treniruotes persistengti, o po to kelias iš viso nieko nedaryti. Tęstinumas yra vienas pagrindinių dalykų, kuo pats šįmet įsitikinau“, – jauniesiems sportininkams pasakojo R. Berankis.

Tenisininkas mielai ir linksmai atsakinėjo į vaikų klausimus, pats rodė pratimus ir drauge su jaunaisiais tenisininkais juos atliko.

Jis prisiminė ir savo paties vaikystę, kai žengė pirmuosius žingsnius profesionalaus tenisininko keliu.

„Viską labai gerai atsimenu. Pirmasis mano fizinio pasirengimo treneris buvo Ričardas Podolskis iš Šiaulių. Visą laiką jaučiau jo palaikymą, tačiau jis niekada neleisdavo atsipalaiduoti. Vėl grįžtame prie tęstinumo – visą laiką reikėdavo ką nors daryti. Jis padėjo man įgyti tuos įgūdžius visuomet kažką daryti. Tai visuomet atsiperka ateityje“, – kalbėjo R. Berankis.

Kaip pavyzdį geriausias Lietuvos tenisininkas pateikė šį sezoną.

„Šįmet – geriausi mano metai. Jau dalyvavau septyniolikoje turnyrų, planuose - dar trys. Norisi baigti šiuos metus kaip galime geresnės fizinės formos, be skausmų, be traumų. Prasidėjo olimpiniai metai, įskaitiniai taškai olimpiadai. Labai tikiu, kad viskas gali būti gerai“, – sakė R. Berankis.

Prieš šiuos metus tenisininkas pakeitė savo treniruočių strategiją, kurios nuosekliai laikosi ir kuri, pasak jo, padeda išlaikyti stabilią formą.

„Visas pasirengimas vyksta prieš kelionę. 10-14 dienų prieš išskrendant į vadinamą turą - keturis arba penkis turnyrus iš eilės. Šįmet stengiamės daugiau treniruotis nei žaisti papildomai turnyrų. 20 turnyrų per metus nėra labai daug. Teigiami rezultatai akivaizdūs. Ir kitais metais laikysimės panašios strategijos. Nusiteikę optimistiškai“, – sakė R. Berankis.

Kai kuriomis pasirengimo paslaptimis R. Berankis pasidalijo ir su jaunaisiais Vilniaus teniso akademijos auklėtiniais, papasakojo, kaip svarbu prižiūrėti savo kūną nuo mažų dienų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tikrai?

Tikrai? portretas
Sportine forma gali but kokia nori, tik kai tiek dažnai pralosineji, ji netenka jokios prasmes.
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių