„Šiuo metu... 75 proc. olimpinio kaimelio gyventojų jau yra paskiepyti ar užsitikrino paskiepijimą iki žaidynių“, – sakė jis per olimpinių pareigūnų koordinavimo komisijos susitikimą.
„Tačiau tuo neapsiribosime. Turime rimtų priežasčių manyti, kad šis skaičius gerokai viršys 80 procentų“, – pridūrė Th. Bachas.
Jis taip pat sakė, kad TOK nori atvežti į olimpiadą papildomų medicinos darbuotojų, nes žaidynių organizatoriai Japonijoje susiduria su nuogąstavimais, kad šis renginys pandemijos metu dar labiau padidins apkrovą šalies sveikatos apsaugos sistemai.
„TOK pasiūlė organizaciniam komitetui nacionalinių olimpinių komitetų delegacijose turėti papildomų medicinos darbuotojų“, – sakė Th. Bachas.
Pasak jo, šie papildomi darbuotojai „padės vykdyti medicininį darbą ir griežtai įgyvendinti kovos su COVID-19 priemones olimpiniame kaimelyje bei olimpiniuose objektuose“. Th. Bachas nenurodė, kiek žmonių galėtų dalyvauti.
Šiuo pasiūlymu tikriausiai siekiama numalšinti neslopstančią kritiką, kad Japonijos medicinos įstaigos negali atlaikyti papildomo, olimpiados sukelto spaudimo.
Tokijo olimpiados vadovė Seiko Hashimoto (Seiko Hašimoto) sakė, kad organizatoriai priims pasiūlymą, ir pridūrė, kad dalyvių vakcinavimas „labai padėtų surengti saugias žaidynes“.
Iki olimpiados pradžios likus 10 savaičių, apklausos vis dar rodo, kad dauguma japonų nori tolesnio žaidynių atidėjimo arba atšaukimo.
Japonija šiuo metu grumiasi su nauja COVID-19 banga, o šalies vakcinavimo kampanija vyksta vangiai.
Tačiau olimpiados organizatoriai sako, kad griežtos priemonės, įskaitant pirmą per istoriją draudimą atvykti žiūrovams iš užsienio, užtikrins renginio saugumą.
Naujausi komentarai