Vilniaus "Lietuvos rytas" pateko į "Top 16" varžybas

2010-12-24 12:56
Vilniaus "Lietuvos rytas" pateko į "Top 16" varžybas / Scanpix nuotr.

Ketvirtąją pergalę dešimtosiose Eurolygos C grupės rungtynėse iškovojo ir į kitą varžybų etapą pateko Vilniaus "Lietuvos ryto" ekipa, kuri svečiuose 94:77 (21:20, 23:17, 23:27, 27:13) nugalėjo be laimėjimų likusius Zagrebo "Cibona" krepšininkus.

Mačą sėkmingiau prasidėjo šeimininkai, kurie prabėgus 3 minutėms pirmavo 9:4. Čia pat vilniečiai atstatė pusiausvyrą – 9:9. Likus 3 minutėms „Cibona“ dar pirmavo 20:17, bet kėlinuką 4 taškais užbaigęs „Lietuvos rytas“ po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo priekyje – 21:20.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ sugebėjo įmesti 5 taškus be atsako bei kiek atitrūkti – 26:20. Sužaidus 7 minutes svečiai turėjo 7 taškų persvarą (36:29), bet varžovai ją

čia pat ištirpdė – 35:26. Visgi A.Trifunovičiaus kariauna sugebėjo atsakyti spurtu 6:0 bei vėl truktelėti į priekį – 42:35. Skirtumas tarp komandų nepakito ir po dviejų kėlinių – 44:37.

Po didžiosios pertraukos sėkmingai startavo „Lietuvos rytas“, kuris sugebėjo atitrūkti – 54:45. Tiesa, solidesniu skirtumu vilniečiai džiaugėsi ne ilgai, nes varžovai po spurto 6:0 priartėjo – 51:54. Likus rungtyniauti 3 minutes „Cibona“ po ilgos pertraukos atstatė pusiausvyrą – 56:56. Svečiai nesutriko ir M. Gecevičiaus ir Š. Jasikevičiaus pastangomis atitrūko – 67:61. Visgi R.Stipčevičius kėlinį užbaigė tolimu metimu, taip palikdamas A.Trifunovičiaus auklėtiniams vos 3 taškų persvarą – 64:67.

Lemiamą mačo atkarpą įspūdingai pradėjo „Lietuvos rytas“. Svečiai laimėjo atkarpą 10:2 bei pirmą kartą šiose rungtynėse įgijo dviženklį pranašumą – 77:66. „Cibona“ krepšininkai išsigelbėjimui turėjo 6 minutes, tačiau per jas atkurti intrigos ir pasivyti varžovų nesugebėjo. Finalinė susitikimo sirena paskelbė „Lietuvos ryto“ pergalę, kuri reiškė bilietą į kitą varžybų etapą.

„Cibona“: Bojanas Bogdanovičius 28 (10/11 baudos metimai, 11 išprov. praž. 34 naud. bal.), Tomislavas Zubčičius 17 (8 atk. kam.), Roko Stipčevičius 12, Jure Laličius 10.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 22 (9 atk. kam.), Khalidas El-Aminas 20 (6 atk. kam. 5 rez. perd.), Šarūnas Jasikevičius 13, Steponas Babrauskas 11, Martynas Gecevičius 10, Cemalis Nalga 8, Milko Bjelica 6, Bradas Newley 4.