„Barcelonos“ vargai tęsiasi: serijoje reikės penktųjų rungtynių

Reguliarųjį Eurolygos sezoną laimėjusi „Barcelona“ toliau vargsta atkrintamosiose varžybose.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai Sankt Peterburge 61:74 (13:25, 13:11, 12:22, 23:16) neprilygo vietos „Zenit“ ekipai, kuri išplėšė lemiamas ketvirtfinalio serijos rungtynes. Penktasis susitikimas Barselonoje vyks antradienį.

„Barcelona“ šį vakarą pakartojo klubo antirekordą. Prieš tai katalonai 2016 m. balandį atkrintamųjų dvikovoje su Krasnodaro „Lokomotiv“ taip pat buvo įmetę 61 tašką.

„Zenit“ iniciatyvą perėmė nuo pirmųjų minučių. Alexas Poythressas surinko 4 taškus iš eilės, Kevinas Pangosas bei K.C. Riversas pridėjo po dvitaškį ir šeimininkai greitai įgijo dviženklę persvarą – 25:11.

Katalonų duobė dar labiau pagilėjo po ilgosios pertraukos. Tarikas Blackas pelnė taškus su pražanga, Pangosas smeigė tritaškį, Blackas pridėjo dar du taškus, o „Zenit“ laimėjo atkarpą 12:5 bei prieš ketvirtojo kėlinio pradžią susikrovė triuškinamą pranašumą – 58:38.

„Barcelona“ dar bandė kilti į šturmą lemiamame ketvirtyje ir po Rolando Šmito taškų buvo sumažinę deficitą iki 11 taškų (51:63). Vis dėlto Poythressas suvertė taškus iš po krepšio, Pangosas surinko 4 taškus paeiliui ir likus žaisti 3 minutes „Zenit“ persvara abejonių nebekėlė – 69:53.

Nugalėtojų gretose vėl siautėjo Pangosas, kuris per 33 minutes surinko 22 taškus (7/12 dvit., 1/3 trit., 5/5 baud.), 8 rezultatyvius perdavimus, 2 atkovotus ir 1 perimtą kamuolį, 2 klaidas, 4 išprovokuotas pražangas bei 23 naudingumo balus.

Dar vieną košmarišką vakarą puolime išgyveno „Barcos“ vedlys Nikola Mirotičius. Puolėjas per 29 minutes pelnė 7 taškus, tačiau pataikė tik 1 dvitaškį iš 7 bei 1 tolimą metimą iš 4. Mirotičius taip pat pridėjo 6 atkovotus bei 3 perimtus kamuolius, 1 rezultatyvų perdavimą ir iš viso surinko 8 naudingumo balus.

„Barca“ šiose rungtynėse pataikė viso labo 19 dvitaškių iš 40 (48 proc.) ir 4 tritaškius iš 19 (21 proc.). Savo ruožtu „Zenit“ realizavo 55 proc. dvitaškių (21 iš 38) bei 26 proc. tolimų metimų (5 iš 19).

„Zenit“: Kevinas Pangosas 22 (7/12 dvit., 5/5 baud., 8 rez. perd.), Alexas Poythressas 12 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Austinas Hollinsas (2/4 trit., 5/5 baud.) ir Tarikas Blackas (5/6 baud., 6 atk. kam.) po 11, K.C. Riversas bei Billy Baron (1/6 trit.) po 7.

„Barcelona“: Nickas Calathes 19 (5/6 dvit., 3/7 trit., 5 atk. kam.), Cory Higginsas 13 (7/8 baud., 4 rez. perd.), Kyle'as Kuricas 8 (4/4 dvit.), Nikola Mirotičius 7 (1/7 dvit., 6 atk. kam., 3 per. kam.).