Dramatiška pergalė: Kauno „Žalgiris“ įveikė Jonavos „CBet“

Lukas Lekavičius dėl traumos trečiajame kėlinyje nebaigė rungtynių, Tomas Dimša pelnė 17 taškų, o Kauno „Žalgiris“ 80:75 įveikė Jonavos „CBet“.

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) lyderių mūšyje iškovojo Tomo Dimšos traukiamas Kauno „Žalgiris“ (10-1).

Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 80:75 (23:18, 20:18, 13:22, 24:17) palaužė Jonavos „CBet“ (8-3) ekipą.

Visgi kauniečiams pergalė apkarto, dėl traumos mačo nebaigė L. Lekavičius, kuris trečiajame kėlinyje susiėmęs už pilvo paliko aikštę ir į ją nebegrįžo.

„Gydytojas sakė, kad Lukas negali tęsti rungtynių, o daugiau sužinosiu rūbinėje“, – iškart po mačo tiesioginėje transliacijoje sakė K. Maksvytis.

Kauno ekipą į priekį tritaškiais vedė T. Dimša, kuris per 23 minutes pelnė 17 taškų (1/1 dvit., 5/8 trit.). Jis taip pat atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei surinko 19 naudingumo balų.

Pirmoje rungtynių pusėje vyko atkakli kova, tačiau žalgiriečiai visada buvo priekyje, po dviejų kėlinių svečiai pirmavo 43:36.

Tačiau trečiajame kėlinyje iniciatyvą perėmė jonaviečiai. „CBet“ ne tik pavijo varžovus, bet po Gorano Huskičiaus dėjimo įgijo ir 7 taškų pranašumą (58:51). Iki kėlinio pabaigos kauniečiai situaciją šiek tiek stabilizavo, prieš lemiamą kėlinį Maksvyčio auklėtiniai atsilikinėjo 56:58.

Ketvirtajame kėlinyje likus šiek tiek daugiau nei 3 minutėms jonaviečiai pirmavo 67:65, tačiau tuomet T. Dimša smeigė du tolimus metimus, Ulanovas pridėjo dvitaškį ir kauniečiai perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį (73:67).

Šeimininkams viltis vėl sužibo likus 33 sekundėms, kuomet Edvinas Šeškus pelnė dvitaškį, o kamuolį perėmęs Bičkauskis smeigė tolimą metimą (75:77).

Likus 13 sek. jonaviečiai prie baudų metimų linijos nusiuntė E. Ulanovą, o šis pataikė vieną baudą iš dviejų (78:75). Visgi lemiamoje atakoje jonaviečiai suklydo, o rungtynes dvitaškiu uždarė Šmits.

Jonavos komandai Goranas Huskičius per 28 minutes pelnė 13 taškų (5/6 dvit., 0/1 trit., 3/5 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 naudingumo balų.

„CBet“: Dovis Bičkauskis (4/7 trit., 6 rez. perd., 4 per. kam., 6 kld.) ir Edvinas Šeškus (4/7 dvit., 3/6 trit., 4 rez. perd.) po 17, Jeffas Garrettas 14 (3/8 dvit., 5/6 baud., 3 per. kam.), Goranas Huskičius 13 (5/6 dvit., 6 atk. kam.), Martinš Laksa 11.

„Žalgiris“: Tomas Dimša 17 (5/8 trit., 4 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 13 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 4 kld.), Rolands Šmits 11, Lukas Lekavičius 10 (2/3 trit.), Laurynas Birutis 9 (4/4 dvit., 5 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: Kauno ŽalgirisLKLJonavos Cbet