Dramatiškas rungtynes laimėjusi „Utena“ – per žingsnį nuo LMKL čempionių titulo

2015-04-08 17:32
bcutena.lt inf.
Augusto Didžgalvio nuotr.

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje antrąją pergalę į savo sąskaitą po itin įtemptos kovos mačo pabaigoje įsirašė „Utena“, kuri Marijampolėje 77:70 (24:17, 18:13, 15:23, 20:17) palaužė „Sūduvą“.

Serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo 2:0 Alfredo Vainausko auklėtinių naudai. Trečiasis ir galbūt paskutinis serijos susitikimas bus žaidžiamas sekmadienį 13.30 val. Utenoje.

„Utenos“ komanda galingai pradėjo rungtynes ir ypatingai sėkmingai rungtyniavo puolime. Per 5 sužaistas minutes viešnios įmetė 15 taškų, o varžovėms leido pelnyti vos 4 ir įpusėjus kėliniui jau turėjo dviženklį pranašumą – 15:4. „Sūduva“ neketino lengvai paleisti varžovių į priekį ir ketvirtį baigė atkarpa 6:1, kuri leido sumažinti deficitą – 17:24.

Antrąjį ketvirtį spurtu 8:2 pradėjo uteniškės ir dar labiau pabėgo į priekį – 32:19, tačiau „Sūduva“ pradėjo demonstruoti agresyvesnį puolimą bei po kelių greitų atakų sumažino deficitą iki 8 taškų – 28:36. Per likusį kėlinio laiką „Utena“ išlaikė 8-10 taškų pranašumą, o kelinį metimu iš po krepšio baigusi Sandra Linkevičienė leido viešnioms prieš ilgąją pertrauką pirmauti – 42:30.

Po ilgosios pertraukos žaidimas puolime vyko apylygiai, tačiau uteniškių susikrauto pranašumo šeimininkėms sumažinti niekaip nepavyko – 52:38. Po penkių iš eilės pelnytų Ivetos Šalkaukės taškų, „Sūduvos“ atsilikimas sumažėjo iki vienženklio (43:52), o tuo nepatenkintas A.Vainauskas buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Kėlinio pabaigoje 10 taškų be atsako pelniusios marijampolietės atsilikimą sumažino iki 2 taškų – 53:55, tačiau kėlinį sėkmingai baigė Greta Šniokaitė ir padidino uteniškių persvarą – 57:54.

Lemiamą ketvirtį 4 taškais pradėjo Santa Okockytė ir rezultatas tapo lygus – 57:57, o Laimos Rickevičiūtės baudos metimas išvedė „Sūduvą“ į priekį – 58:57. Tačiau 7 taškais atsakiusios uteniškės svarstykles vėl persvėrė į savo pusę – 64:58. Antroje kėlinio pusėje emocijos paėmė viršų ir jų nesuvaldžiusi „Utenos“ žaidėja Hollie Mershon buvo nubausta technine pražanga. Tuo pasinaudojusi „Sūduva“ ne tik pasivijo varžoves, bet ir persvėrė rezultatą – 67:66. Likus žaisti pusantros minutės, „Utena“ ir vėl susigrąžino pranašumą – 72:67. Per likusį laiką marijampolietėms varžovių pasivyti nepavyko, o „Utena“ 77:70 šventė antrąją pergalę finalo serijoje.

„Sūduva“: I.Šalkauskė (11/11 baudos metimai, 7 atk. kam) 26, S.Okockytė 12, S.Baliutavičiūtė 9, E.Briedytė ir L.Rickevičiūtė (8 atk. kam.) po 5.

„Utena“: S.Linkevičienė (9 atk. kam., 11 rez. perd.) 20, E.Šulčiūtė (9 atk. kam.) 16, H.Mershon (5 rez. perd.) 15, K.Alminaitė 8.