Dviženklį deficitą panaikinusios „Aistės-LSMU“ krito prieš Latvijos klubą

Kauno „Aistėms-LSMU“ (3-3) pavyko grįžti į rungtynes po turėto 15 taškų deficito, tačiau Lietuvos čempionės Douglas Baltijos lygoje liko be pergalės. Roko Kondratavičiaus vadovaujama ekipa namų rungtynėse 72:77 (16;22, 10:14, 21:18, 25:23) turėjo pripažinti Rygos „Stradina Universitate“ (1-4) krepšininkių pranašumą.

Antrą dieną paeiliui žaidusios latvės šeštadienį Vilniuje 30:78 neprilygo Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ komandai bei per pirmuosius tris kėlinius buvo surinkusios vos 17 taškų. Pergalė Kaune Rygos ekipai – pirmoji šį sezoną Douglas Baltijos pirmenybėse.

Didžiąją susitikimo dalį pirmavusi „Stradina Universitate“ ekipa rekordinį pranašumą turėjo trečiajame ketvirtį, kai Bruzinskos dvi taiklios baudos kartelę pakėlė iki 15 taškų (37:52).

Tuomet kaunietės kėlinį uždarė atkarpa 10:2 ir priartėjo per 7 taškus (47:54).

Prasidėjus priešpaskutinei rungtynių minutei, Dovilė Lukšienė pataikė iš toli „Aisčių-LSMU“ deficitas sumažėjo iki 3 taškų (66:69).

Tada kitoje atakoje Rasa Knyzaitė prametė iš toli ir praleido tritaškį (66:72). Po minutės pertraukėlės Gabija Šegždaitė neklydo nuo baudų metimų linijos, o pražanga sustabdyta Liza Čumika prametė abi baudas, tačiau Rygos ekipa atkovojo kamuolį puolime (68:72).

R. Knyzaitė pražanga sustabdė Kristiana Koltone, pastaroji realizavo abu metimus ir išsaugojo iniciatyvą Latvijos ekipos rankose (74:68).

Universaliai rungtyniavusi R. Knyzaitė buvo per du atkovotus kamuolius nuo trigubo dublio: per 33 minutes įmetė 13 taškų, išdalijo 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojo 8 kamuolius.

Ieva Bagdanavičienė, rungtynes dėl išnaudoto pražangų limito baigusi anksčiau laiko, iš toli realizavo 4 iš 10 tritaškių.

Martyna Petrėnaitė ketvirtojo kėlinio pradžioje susižeidė koją ir daugiau aikštėje nebepasirodė.

„Aistės-LSMU“: Ieva Bagdanavičienė 14 (4/10 trit.), Rasa Knyzaitė 13 (10 rez. perd., 8 atk. kam.), Karolina Kazočiūnaitė 11 (3/5 trit.), Martyna Petrėnaitė 9.

RSU: Guna Lagzdina 20 (14 atk. kam., 12/14 baud. met.), Liza Čumika 14, Elizabete Zumenta 12 (2/8 trit.), Kristiana Koltone 10.