Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė

Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė Europos čempionato starte - Lietuvos krepšininkų nesėkmė

Starto jaudulys padarė savo juodą darbą - Lietuvos krepšinio rinktinė apmaudžiai pralaimėjo pirmąsias Europos čempionato rungtynes.

Lietuviai ketvirto kėlinio viduryje daugiau nei keturias minutes nesugebėjo pelnyti taškų ir D grupės rungtynėse 76:84 (22:19, 17:20, 19:23, 18:21)  nusileido Turkijai.

Prieš tai Europos čempionatuose mūsiškiai turkus buvo nugalėję septynis kartus iš tiek pat galimų.

Lietuvos rinktinėje sunkiausiai sulaikomas buvo Marijonas Petravičius - 21 taškas (7/9 dvitaškių, 7/10 baudų). 14 taškų pridėjo Simas Jasaitis, 12 - Linas Kleiza, 9 - Darjušas Lavrinovičius, po 5 - Andrius Mažutis ir Tomas Delininkaitis.

Turkijos rinktinėje išsiskyrė Hidayetas Turkoglu (19), Ersanas Ilyasova (17) ir Enderas Arslanas (16).

************************

Rungtynės

Susitikimą kiek geriau pradėjo Turkijos rinktinė, o ypač - Ersanas Ilyasova. Į NBA po kelių sezonų Barselonoje nusprendęs grįžti puolėjas labai lengvai surinko 6 taškus ir varžovai šoktelėjo į priekį 11:6.

Lietuvos rinktinės treneris Ramūnas Butautas reagavo greitai. Nuo suolo vienas po kito kilo nauji krepšininkai, o vaizdas aikštėje iškart ėmė gerėti. Keli sėkmingi Marijono Petravičiaus epizodai po krepšiu, Darjušo Lavrinovičiaus tritaškis, ir lietuviai jau priekyje - 16:15.

Rungtynės labai nesėkmingai prasidėjo lietuvių lyderiui Linui Kleizai. Vien per pirmą kėlinį jis suklydo tris kartus, o taškų nepelnė.

Tačiau R.Butautas rado kitų ginklų. Per 10 minučių taškus spėjo pelnyti septyni mūsiškiai, o švieslentė rodė 22:19 "žaliųjų" naudai.

Antro kėlinio pradžia buvo panaši į pirmojo. Lietuviai vėl dažnai klydo ir beveik tris minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudoję turkai vėl susigrąžino persvarą 23:22.

Nors daugiausia rūpesčių buvo laukiama iš Hidayeto Turkoglu, pirmoje rungtynių pusėje gerokai rimtesne problema tapo E.Ilyasova, per pusantro kėlinio pelnęs 13 taškų. Antroje kėlinio pusėje prie jų prisijungė ir H.Turkoglu, bet savo vedlį - M.Petravičių - turėjo ir lietuviai.

Per likusį kėlinio laiką nė vienai komandai nepavyko įgyti didesnės persvaros, nes H.Turkoglu ir M.Petravičius sėkmingai kompensavo vienas kito pelnomus taškus. Po 20 minučių - visiška lygybė 39:39.

Trečias kėlinys prasidėjo panašiu ritmu, bet staiga viskas pasikeitė. Turkijos rinktinės gynėjai pataikė tris tritaškius iš eilės, varžovų persvara išaugo iki 6 taškų (50:44), ir R.Butautui atėjo laikas prašyti minutės pertraukėlės.

Ji padėjo - vėl pataikė M.Petravičius, pirmuosius taškus pagaliau pelnė L.Kleiza, tačiau ir turkai nebuvo linkę sustoti ir 27 min. buvo įgiję rekordinę persvarą - 57:50.

Lietuvių puolimas ir toliau strigo, o turkai savo kėlinius ėmė rinktis baudų metimais. Po trijų kėlinių nuotaikos - ne pačios geriausios (58:63).

Ketvirto kėlinio pradžia  ir toliau klostėsi sunkiai, o turkai vertė sudėtingus metimus ir išlaikė saugų atstumą - 65:61, 67:63, 69:66.

Gal padės minutės pertraukėlė ir šokių grupės "Red Foxes" numeris su "Trijų milijonų" motyvais? Deja... pirmasis, skaudus, pralaimėjimas.

Įvykiai - ir prieš susitikimą

Nesklandumai. Sužaidus pusę minutes Ersanas Ilyasova pelnė pirmuosius dvikovos taškus, bet po to dvikova sustojo. Tiesa, technines kliūtis pavyko išspręsti per kelias minutes.

Himnas. Vinco Kudirkos "Tautiška giesmė" vėl buvo iškraipyta. Prieš dvejus metus Ispanijoje organizatoriai sugrodavo tik pirmuosius du posmelius, šiemet Lenkijoje nuskambėjo tik du paskutiniai.

Starto penketas. Lietuvos rinktinėje rungtynes pradėjo Andrius Mažutis, Mindaugas Lukauskis, Linas Kleiza, Kšyštofas Lavrinovičius ir Robertas Javtokas. Tokiu penketu rinktinė pradėjo ir daugelį draugiškų rungtynių.

Valdovai. Lietuvių sirgaliai į "Hala Stulecia" tribūnas ėmė rinktis likus maždaug valandai iki pirmojo mūšio. Aistruoliai susirinko visus svarbiausius atributus - milžinišką trispalvę, būgnus, plakatus "Butautas", "Mindė", "Broliai", dūdas. Keli šimtai turkų ištirpo lietuviškoje jūroje.

Pastangos. Arenos pranešėjas įnirtingai stengėsi užvesti žiūrovus rungtynėms, ragino juos skanduoti, kuri komanda laimės ir padainuoti "We will rock you". Lenkui turbūt niekas nepasakė, kad Lietuvos krepšinio sirgalių papildomai išjudinti nereikia...