Europos taurės krepšinio turnyre penki lietuviai pelnė 44 taškus

2015-12-03 08:16
Tadas Klimavičius
Tadas Klimavičius / telekom-basket-bonn.de nuotr

Trečiadienį sužaistos likusios trylika antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne Europos taurės (Eurocup) vyrų krepšinio turnyro aštuntojo turo rungtynių, po kurių vietas kitame varžybų etape - „Last 32“ turnyre užsitikrino jau septynios komandos - Bilbao „Dominion Basket“ (Ispanija), Trento „Dolomiti Energia“ (Italija), Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ (Ispanija), Valensijos „Valencia basket“ (Ispanija), Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija), Saratovo „Avtodor“ (Rusija) ir Stambulo „Galatasaray“ (Turkija).

Šiuose susitikimuose žaidė penki lietuviai, kurie iš viso pelnė 54 taškus.

Šeštą nesėkmę patyrė A grupės turnyro autsaideris Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija) klubas, namuose 88:93 (22:31, 18:15, 20:23, 28:24) nusileidęs Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) krepšininkams.

Geriausias karjeroje Europos taurės turnyre rungtynes sužaidęs lietuvis pelnė 25 taškus, po krepšiais atkovojo 11 (4 puolime) ir perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po 3 kartys suklydo ir prasižengė. Per 31 žaidimo minutę (31;16) T. Klimavičius pataikė 10 dvitaškių iš 14 bei realizavo 5 baudų metimus iš 8.

Kitame grupės mače lydere tapusi Bilbao „Dominion Basket“ (Ispanija) komanda savo aikštėje 73:68 (20:23, 17:17, 27:11, 9:17) įveikė Oldenburgo „Ewe Baskets“ (Vokietija) penketuką.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Bilbao „Dominion Basket“ (Ispanija)            6  2  668:575

2. Trento „Dolomiti Energia“ (Italija)            6  2  686:627

3. Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija)        4  4  659:669

4. Oldenburgo „Ewe Baskets“ (Vokietija)           3  5  597:660

5. Nantero JSF (Prancūzija)                       3  5  594:623

6. Bonos „Telekom Baskets“ (Vokietija)            2  6  656:706

Šeštą pergalę iškovojo ir vienvalde B grupės lydere tapo Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ (Ispanija) komanda su Ovidijumi Galdiku, svečiuose 88:71 (25:12, 21:21, 22:21, 20:17) nugalėjusi Brindizio „Enel“ (Italija) ekipą.

5 minutes 22 sekundes aikštėje praleidęs lietuvis prametė abu dvitaškius ir taškų nepelnė, tačiau atkovojo 4 kamuolius, sykį suklydo ir dukart prasižengė.

Penktą pergalę šioje grupėje iškovojo ir į trečią vietą pakilo Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija) klubas su Rimantu Kaukėnu ir Darjušu Lavrinovičiumi, namuose 69:68 (15:10, 13:19, 20:20, 21:19) palaužusi Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietija) krepšininkų pasipriešinimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs R. Kaukėnas pelnė 15 taškų, sugriebė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei po 3 sykius suklydo ir prasižengė. Per 27 minutes (27:15) jis pataikė 2 tritaškius iš 4, 2 dvitaškius iš 3 bei 5 baudų metimus iš 6.

Antras pagal rezultatyvumą šeimininkų komandoje buvo D. Lavrinovičius, į svečių krepšį įmetęs 14 taškų. Per nepilnas 23 minutes (22:46) jis pataikė 2 tritaškius iš 4 bei 4 dvitaškius metimus iš 8. Be to puolėjas iš Lietuvos atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą, sykį suklydo ir prasižengė 2 kartus.

Trečiajame B grupės mače Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija) komanda išvykoje 86:80 (20:16, 16:15, 25:20, 25:29) nugalėjo Berlyno ALBA (Vokietija) klubą.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Las Palmo „Gran Canaria Herbalife“ (Ispanija)  6  2  678:601

2. Liudvigsburgo „MHP Riesen“ (Vokietija)         5  3  634:623

3. Emilijos Redžo „Grissin Bon“ (Italija)         5  3  618:610

4. Berlyno ALBA (Vokietija)                       4  4  616:628

5. Le Mano „Sarthe Basket“ (Prancūzija)           3  5  601:608

6. Brindizio „Enel“ (Italija)                     1  7  571:648

Trečią nesėkmę patyrė, tačiau D grupės lyderio poziciją išsaugojo Kazanės "Uniks" klubas su Artūru Milakniu, varžovų aikštėje 70:76 (20:13, 14:19, 21:24, 15:20) nusileidęs Salonikų „Aris“ (Graikija) krepšininkams.

Pusseptintos minutės (6:37) aikštelėje praleidęs atakuojantis gynėjas iš Lietuvos į šeimininkų krepšį nemetė, sugriebė 1 kamuolį ir kartą prasižengė.

Kitų D grupės rungtynių rezultatai:

Bandirmos „Banvit“ (Turkija) - Bukarešto „Steaua“ (Rumunija)                 90:60

Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) - Trabzono „Trabzonspor“ (Turkija)      79:82

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

C grupės rungtynių rezultatai:

Saragosos CAI (Ispanija) - Nansi SLUC (Prancūzija)                           75:71

Šarlerua „Spirou“ (Belgija) - Venecijos „Umana Reyer“ (Italija)              86:83

Valensijos „Valencia basket“ (Ispanija) - Ulmo „Ratiopharm“ (Vokietija)      93:88

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

E grupės rungtynių rezultatai:

Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija) - Šolnoko „Olaj“ (Vengrija)                89:64

Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija) - Salonikų PAOK (Graikija)                     73:75

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Sankt Peterburgo „Zenit“ (Rusija)              7  1  661:571

2. Saratovo „Avtodor“ (Rusija)                    6  2  744:657

3. Stambulo „Bešiktaš“ (Turkija)                  3  5  652:690

4. Šolnoko „Olaj“ (Vengrija)                      3  5  600:656

5. Salonikų PAOK (Graikija)                       3  5  581:651

6. Vilniaus „Lietuvos rytas“                      2  6  691:704

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, įmestų ir praleistų taškų skirtumas):

1. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija)               6  2  689:632

2. Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija)  5  3  645:623

3. Klaipėdos „Neptūnas“                           5  3  676:657

4. Atėnų AEK (Graikija)                           4  4  641:659

5. Jeruzalės „Hapoel“ (Izraelis)                  3  5  631:646

6. Volgogrado „Krasnyj Oktiabr“ (Rusija)          1  7  647:712

Iš viso Europos taurės turnyre dalyvauja 36 į šešias grupes suskirstytos komandos. Į kitą varžybų etapą - „Last 32“ turnyrą - pateks keturi geriausi kiekvienos grupės klubai, prie kurių prisijungs aštuonios į pajėgiausio Europos klubų turnyro - ULEB Eurolygos - „Top 16“ etapą nepatekusios komandos.

32 ekipos bus padalintos į aštuonias grupes po keturias. Dvi stipriausios kiekvienos grupės ekipos iškops į kovo 3 dieną prasidėsiantį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro aštuntfinalio etapą.