Galingo D. Sabonio pasirodymo nepakako pergalei prieš blogiausią NBA komandą

Domantas Sabonis sužaidė rezultatyviausias rungtynes per daugiau nei dvi savaites, bet „Indiana Pacers“ (22-14) tai neišgelbėjo. Komanda, kurios garbę gina 23-ejų lietuvis, išvykoje netikėtai 111:116 (26:43, 34:21, 35:32, 16:20) nusileido absoliutiems NBA autsaideriams „Atlanta Hawks“ (8-28) krepšininkams.

D.Sabonis šiame mače per 34 minutes pelnė 25 taškus (11/13 dvit., 0/2 trit., 3/3 baud.), atkovojo 11 ir perėmė vieną kamuolį, išdalino 4 rezultatyvius perdavimus, dusyk suklydo ir tris kartus prasižengė.

Visgi nei lietuvis, nei kiti „Pacers“ krepšininkai nerado priešnuodžių kitoje aikštės pusėje siautėjusiam „Hawks“ lyderiui – „Visų žvaigždžių“ rungtynių rinkimuose tarp Rytų konferencijos gynėjų pagal gautus balsus pirmaujantis Trae Youngas sumetė net 41 tašką (7/10 dvit., 5/13 trit., 12/14 baud.) ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

30 taškų įžaidėjas pelnė vien per pirmąją rungtynių pusę.

„Hawks“ rimtą paraišką į pergalę davė jau per pirmąjį kėlinį, kurį laimėjo net 43:26.

Vis dėlto sėkmingai per kitus du ketvirčius rungtyniavę svečiai atkūrė intrigą ir po trijų kėlinių atsiliko jau tik 95:96.

Lemiamame ketvirtyje D.Sabonis net buvo išvedęs savo komandą į priekį (99:98), bet rungtynių pabaigoje kontrolę savo rankose turėjo „vanagai“.

Jie baudų metimų varžybose paskutinėmis sekundėmis suteikė šansą varžovams po to, kai T.Youngas prametė vieną metimą, o „Hawks“ likus 4,5 sek. pirmavo 114:111, bet D.Sabonis atliko prastą perdavimą ir suklydo, o šįsyk jau neklydęs T.Youngas įtvirtino Atlantos klubo pergalę.

Istorinį pasiekimą nugalėtojų gretose užfiksavo Vince'as Carteris.

Veteranas, kuriam po trijų savaičių sueis 43-eji, pasirodęs aikštėje tapo pirmuoju krepšininku NBA istorijoje, rungtyniavusiu keturiuose skirtinguose dešimtmečiuose. Puolėjas pajėgiausioje pasaulio lygoje debiutavo dar 1998-aisiais ir iš viso gynė jau aštuonių komandų garbę.

Rungtynėse prieš „Pacers“ V.Carteris pataikė 1 tritaškį iš 4 ir surinko 3 taškus.

Indianos klubas po netikėtos nesėkmės smuktelėjo į šeštąją Rytų konferencijos vietą.

„Hawks“: Trae Youngas 41 (12/23 metimai, 12/14 baud., 8 rez. perd.), Kevinas Huerteris 26 (4/7 trit.), Alexas Lenas 16 (6/7 dvit., 9 atk. kam.), Bruno Fernando 10.

„Pacers“: Domantas Sabonis 25 (11/13 dvit., 11 atk. kam.), Justinas Holiday 18 (4/6 trit.), T.J. Warrennas 17 (3/10 dvit., 7 atk. kam.), Aaronas Holiday 16 (5/19 metimai, 6 rez. perd.), Mylesas Turneris 14 (2/8 metimai, 9/11 baud.), Jeremy Lambas 12 (3/10 metimai).