M. Kupšas atakavo žvėriškai, bet įžaidėjo traukiamas „Lietkabelis“ paveržė trečią vietą iš Utenos

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) lentelės kaimynų dvikovoje Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai (17-8) lemiamu momentu sužaidė solidžiau ir išvykoje 88:78 palaužė Utenos „Juventus“ (17-8).

Kyle'as Vynalesas užsikūrė antrojoje rungtynių dalyje, o „Lietkabelio“ įžaidėjo vedami svečiai ketvirtą kartą šį sezoną nugalėjo Utenos klubą.

Amerikietis ne tik pelnė 25 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet rinko juos ypač svarbiu metu.

Jo perdavimas lyg ant lėkštutės ir Dorde Gagičiaus dėjimas išvedė 2 taškais į priekį Panevėžio ekipą priešpaskutinę minutę, o likus žaisti kiek mažiau nei minutę K.Vynaleso sudėtingas dvitaškis padidino skirtumą dukart.

„Labai svarbi pergalė, nes Utena stovėjo šalia lentelėje“, – BTV pabrėžė K.Vynalesas.

Utenos krepšininkai lemiamu metu klydo puolime, o Martynui Gecevičiui prieš pat finalinę sireną už repliką teisėjui buvo skirta techninė pražanga.

Utenos klubo neišgelbėjo įspūdingas Mindaugo Kupšo žaidimas. Vidurio puolėjas surinko 27 taškus, pataikęs visus 10 dvitaškių.

Šeštadienio rungtynėse „Lietkabelis“ jau pirmosiomis rungtynių minutėmis atsiplėšė dviženkliu skirtumu (15:3), o didžiausias pranašumas siekė 13 taškų.

Tačiau Žydrūno Urbono treniruojama Utenos komanda grįžo į kovą ir trečiajame kėlinyje pavijo svečius.

Panevėžio klubo gretose šiose rungtynėse debiutavo graikas Panagiotis Kalaitzakis. Kėdainių „Nevėžyje“ po 13,7 taško rinkęs 22 metų graikas prieš savaitę persikėlė į Panevėžį, kad pakeistų traumuotą Margirį Normantą, o šeštadienį pasirodė su „Lietkabelio“ marškinėliais ir per 21 min. pelnė 5 taškus.

„Juventus“ dėl traumos negalėjo padėti komandos lyderis Vaidas Kariniauskas.

„Juventus“: Mindaugas Kupšas 27 (10/10 dvit.) , Žygimantas Skučas 11, Martynas Gecevičius ir Ignas Vaitkus po 10;

„Lietkabelis“: Kyle'as Vynalesas 25, Gabrielius Maldūnas 14, Dorde Gagičius 13, Gytis Masiulis 12.

Kitose LKL rugtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (10-14) išvykoje 76:71 palaužė Prienų „CBet“ (9-16).

Gedimino Petrausko treniruojama Pasvalio komanda taip agynė savo penktąją poziciją, o Prienų klubas liko šeštas.

„CBet“: Egidijus Dimša 14, Dominykas Domarkas, Einaras Tubutis ir Justinas Dogminas po 11;

„Pieno žvaigždės“: Tomas Lekūnas 23, Paulius Petrilevičius 14, Jahensas Manigat 13.

Šeštadienį trečioiose LKL rungtynėse Alytuje aštuntą vietą užimanti „Dzūkija“ (7-15) pergale pažymėjo Valdemaro Chomičiaus sugrįžimą į komandos trenerių štabą.

Nikolos Vasiljevo treniruojami dzūkai namie 87:76 (29:20, 24:25, 20:19, 14:12) pranoko Kėdainių „Nevėžį“ (7-17).

Net 29 taškus nugalėtojams pelnė Giedrius Staniulis, pataikęs 13 dvitaškių iš 16, o Kristupas Žemaitis pasiekė dvigubą dublį - ne tik pelnė 20 taškų, bet ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Dzūkija“: Giedrius Staniulis 29 (4 atk. kam.), Kristupas Žemaitis 20 (10 rez. perd.), Paulo Marinelli ir Matas Jucikas po 9, Artūras Jomantas 8 (7 atk. kam., 8 rez. perd.).

„Nevėžis-Optibet“: Sedrickas Barefieldas 17, Julius Jucikas 16, Rafelis Freire Luzas 15, Julius Kazakauskas 8 (13 atk. kam.).

Šiame straipsnyje: LietkabelisLKLJuventus