J. Valančiūnas padėjo „Grizzlies“ pasiekti pirmąją pergalę NBA čempionato tęsinyje

„Memphis Grizzlies“ krepšininkai (33-37) su puikiai žaidusiu Jonu Valančiūnu nutraukė pralaimėjimų seriją NBA varžybose.

Penktadienį Memfio komanda NBA čempionato tęsinyje Orlande 121:92 (25:37, 38:23, 32:18, 26:14) sutriuškino „Oklahoma City Thunder“ (42-26) ir pasiekė pirmąją pergalę NBA „burbule“.

Ribotą minučių skaičių dėl pražangų ir varžovo smūgio į pilvą trečiajame kėlinyje žaidęs J.Valančiūnas vis tiek spėjo tapti vienu rezultatyviausių komandoje.

Lietuvis per 24 minutes pelnė 19 taškų (8/10 dvit., 0/1 trit., 3/3 baud.), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo vieną varžovo metimą bei po tris sykius suklydo ir prasižengė. Tai buvo pirmasis J.Valančiūno dublis NBA pirmenybių tęsinyje Orlande.

Memfio komanda lieka aštunta Vakarų konferencijoje, kur 9-13 vietas užimančios komandos dar turi vilčių patekti į NBA atkrintamąsias varžybas.

Tuo metu Rytuose vaizdas – aiškesnis.

Penktadienį du klubai – „Brooklyn Nets“ (33-36) ir „Orlando Magic“ (32-38) oficialiai užsitikrino kelialapius į atkrintamąsias varžybas.

Bruklino krepšininkai oficialiai gavo kelialapį į atkrintamąsias, kai 119:106 įveikė „Sacramento Kings“ (29-40).

„Orlando Magic“ krepšininkai pralaimėjo 101:108 „Philadelphia 76ers“ (42-27), bet sulaukė palankių žinių.

Devintą vietą Rytuose užimanti „Washington Wizards“ komanda (24-45) 107:118 nusileido „New Orleans Pelicans“ (30-39) ir tapo pirmąja NBA tęsinio ekipa, kuri nebeturi šansų patekti į atkrintamąsias varžybas.

„Grizzlies“: Dillonas Brooksas 22, Jonas Valančiūnas (11 atk. kam.) ir Ja Morantas (9 rez. perd.) po 19, Gorgui Diengas ir Brandonas Clarke'as (8 atk. kam.) po 12.

„Thunder“: Chrisas Paulas 17, Luguentzas Dortas 16, Danilo Gallinari ir Dariusas Bazley po 12, Nerlensas Noelis 11.