„Juventus“ krepšininkai Mažeikiuose sugrįžo į pergalių kelią

2015-02-08 17:10
utenosjuventus.lt inf
Vytauto Petriko nuotr.

Trijų nesėkmių iš eilės seriją Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate nutraukė Utenos „Juventus“ (16/10) klubas, kuris svečiuose 71:60 (24:15, 17:17, 20:16, 10:12) nugalėjo autsaiderę Mažeikių „Mažeikių“ (1/26) ekipą.

Dariaus Pakamanio ir Giedriaus Staniulio tikslių metimų dėka „Mažeikių“ ekipa iškart spurtavo 10:2 ir sužaidus vos tris minutes privertė Dainių Adomaitį prašyti minutės pertraukėlės. Po pasitarimo jau uteniškiai spurtavo 8:0 ir po Rashauno Broaduso bei Edgaro Stanionio tritaškių atstatė pusiausvyrą – 10:10. Likus žaisti tris minutes R.Broadusas išvedė svečius į priekį (14:13), o po Arvydo Šikšniaus tritaškio „Juventus“ įgijo keturių taškų persvarą – 19:15. Per likusį laiką E.Stanionis pelnė dar penkis taškus be atsako ir po pirmųjų dešimties minučių uteniškiai jau pirmavo devyniais taškais – 24:15.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui šešis taškus iš eilės pelnė Simonas Serapinas (26:23), tačiau penkis taškus pelnė R.Broadusas, o dvitaškį pridėjo Valdas Dabkus – 33:23. Daugiausiai baudų metimų dėka aikštės šeimininkai ir toliau rinko taškus, tačiau sėkmingomis atakomis atsakė ir svečiai. Nors per antrąjį ketvirtį „Juventus“ persvara nepadidėjo, tačiau ir nesumažėjo – 41:32.

Įpusėjus trečiajam kėliniui V.Dabkus buvo nubaustas technine ir tuo pačiu penktąja asmenine pražanga, o „Juventus“ pranašumas sumažėjo iki penkių taškų – 42:47. Nikitos Barinovo ir A.Šikšniaus pastangų dėka svečiai susigrąžino dviženklę persvarą (56:45), o kėlinį tritaškiu baigęs E.Stanionis ją padidino iki trylikos taškų – 61:48.

Lemiamą ketvirtį penkiais taškais be atsako pradėję „Juventus“ krepšininkai įgijo solidų pranašumą (66:48), bet šešis taškus iš eilės surinkę mažeikiškiai sužaidus keturias minutes vėl priartėjo – 54:66. Per likusį laiką Utenos klubo pergalei pavojus jau neiškilo iš svečiai laimėjo rungtynes rezultatu 71:60.

Nugalėtojams 21 tašką pelnė Arvydas Šikšnius (tritaškiai 3/7, baudos 10/12), 17 – Rashaunas Broadusas (tritaškiai 3/3, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), 13 – Edgaras Stanionis, 9 – Nikita Barinovas, po 3 – Ovidijus Varanauskas (4 rez. perd.), Simas Buterlevičius ir Saulius Kulvietis, 2 – Valdas Dabkus.

Aikštės šeimininkų gretose išsiskyrė Darius Pakamanis (14 tšk., dvitaškiai 5/9), Simonas Serapinas (13 tšk.), Raimundas Danys (11 tšk., 6 atk. kam.) bei Giedrius Staniulis (10 tšk., dvitaškiai 4/12).