Krepšininkių rinktinė jau žengs į varžybų aikštę Pereiti į pagrindinį turinį

Krepšininkių rinktinė jau žengs į varžybų aikštę

2025-05-30 06:00 klaipeda.diena.lt inf.

„Sieksime pergalių, bet taip pat norime pamatyti, ko mums dar trūksta, kokius darbus turėsime atlikti“, – prieš kontrolinių varžybų etapą sakė Lietuvos moterų krepšinio rinktinės strategas Vilius Stanišauskas.

Patirtis: K. Nacickaitei-Van der Horst gerai pažįstamas Turkijos krepšinis – ji yra žaidusi Stambulo, Ankaros, Adanos klubuose. Patirtis: K. Nacickaitei-Van der Horst gerai pažįstamas Turkijos krepšinis – ji yra žaidusi Stambulo, Ankaros, Adanos klubuose. Patirtis: K. Nacickaitei-Van der Horst gerai pažįstamas Turkijos krepšinis – ji yra žaidusi Stambulo, Ankaros, Adanos klubuose.

Išbandymai Stambule

Šiandien ir rytoj mūsų šalies krepšininkės Stambule žais draugiškas rungtynes su Turkijos nacionaline komanda.

Lietuvės ir turkės ruošiasi birželio 18–29 d. vyksiančiam Europos čempionato finalo turnyrui.

V. Stanišausko vadovaujama ekipa birželio 18-ąją B grupėje Bolonijoje susitiks su slovėnėmis, 19 d. – su serbėmis ir 21 d. – su italėmis.

Turkijos atstovės varžysis A grupėje Pirėjuje kartu su graikėmis, prancūzėmis ir šveicarėmis.

„Mačiau turkių kontrolinį mačą su Prancūzijos rinktine, tad kai kuriuos akcentus jau susidėliojome, – kalbėjo V. Stanišauskas. – Norėsime išbandyti visas keturiolika krepšininkių. Šiuo metu chaotiškas žaidimas – neišvengiamas, bet stengsimės, kad jo būtų kuo mažiau.“

Turkės svečiuose pralaimėjo prancūzėms 61:81. Rezultatyviausiai žaidė Eurolygos klubams atstovaujančios Sinema Atas (Mersino „Cimsa“, pelnė 16 taškų, pataikė 4/7 tritaškių) ir Alperi Onar (Stambulo „Fenerbahce“, 9 tšk. ir 6 rezultatyvūs perdavimai).

Sąlygos: pasak krepšininkių, treniruočių stovyklų rutina nebuvo nuobodi. / ltu.basketball nuotr.

Darbo sąlygos – tobulos

Lietuvės treniravosi Klaipėdoje ir Molėtuose. Dėl sveikatos būklės su rinktine išsiskyrė Urtė Čižauskaitė, treneriai už darbą padėkojo Justinai Miknaitei, kuri prisijungė prie Lietuvos trijulių krepšinio („3 prieš 3“) komandos.

„Pasirengimo procesu esu patenkintas, žaidėjos treniruojasi iš širdies, kartais tenka jas net pristabdyti. Pirmoje stovykloje buvo nemažai fizinio rengimo užduočių, Molėtuose daugiausia – taktikos, puolimo ir gynybos“, – sakė V. Staniškauskas.

Žaidėjos treniruojasi iš širdies, kartais tenka jas net pristabdyti.

Pasak trenerio, aktyviai treniruojasi ir šiemet vasarį vaikelį pagimdžiusi Kamilė Nacickaitė-Van der Horst.

„Ji atvyko labai gerai pasirengusi, nors kol kas nėra geriausios sportinės formos, bet Europos čempionato startui bus pasiruošusi“, – teigė V. Stanišauskas.

„Sąlygos sportuoti – tobulos: viskuo pasirūpinta, viskas suderinta, tad įprasta rutina nenuobodi, jaučiamės gerai, pratybų rezultatai vis kokybiškesni“, – dalijosi mintimis Giedrė Labuckienė.

ltu.basketball nuotr.

Ką veikia varžovės?

Birželio 5-ąją ir 6-ąją Trakuose numatytos Lietuvos krepšininkių draugiškos rungtynės su švedėmis, o 11-ąją ir 12-ąją Atėnuose – su graikėmis ir britėmis.

Kontrolinių varžybų seriją jau pradėjo būsimos mūsiškių konkurentės „EuroBasket“ B grupėje slovėnės (Maribore 78:77 įveikė portugales) ir italės (svečiuose 70:83 ir 61:64 pralaimėjo čempionių titulą ginsiančioms belgėms).

2015-ųjų ir 2021-ųjų Europos čempionės serbės planuoja birželio 4–5 d. išvykoje susitikti su šveicarėmis.

2023-iųjų Europos vicečempionės ispanės šiandien savo aikštėje rungtyniaus su graikėmis, birželio 1-ąją – su italėmis.


Rinktinė

Gynėjos, įžaidėjos: Brigita Sinickaitė (ūgis 173 cm), Eglė Zabotkaitė (182 cm), Sintija Aukštikalnytė (178 cm), Dalia Donskichytė (169 cm), Justė Jocytė (188 cm), Gabija Nikitinaitė (178 cm).

Puolėjos: Gerda Raulušaitytė (189 cm), Giedrė Labuckienė (192 cm), Gabija Meškonytė (183 cm), Laura Juškaitė (187 cm), Monika Grigalauskytė (191 cm), Kamilė Nacickaitė-Horst (182 cm).

Vidurio puolėjos: Eglė Šventoraitė (198 cm), Laura Miškinienė (190 cm).

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų