Lietuvos dvidešimtmečiai krepšininkai pergale pradėjo turnyrą Turkijoje

2016-07-05 15:51

Europos jaunimo vaikinų (iki 20 metų) krepšinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pergale pradėjo penkių komandų turnyrą Turkijoje.

Martynas Varnas (dešinėje)
Martynas Varnas (dešinėje) / Turkijos krepšinio federacijos nuotr.

Antradienį pirmosiose turnyro rungtynėse Tomo Masiulio auklėtiniai po sėkmingo ketvirtojo kėlinio 70:62 (17:12, 16:21, 16:20, 21:9) įveikė bendraamžius iš Serbijos.

13 taškų nugalėtojams pelnė Martynas Varnas, po 10 – Laurynas Birutis ir Kristupas Žemaitis, po 8 – Tautvydas Paliukėnas ir Edvinas Rupkus.

Varžovų gretose išsiskyrė Stefanas Lazarevičius (18 tšk.) ir Stefanas Pano (15 taškų).

T. Masiulis po stovyklos Druskininkuose į Turkiją išsivežė 14 žaidėjų. Po šio turnyro turėtų paaiškėti galutinis komandos dvyliktukas, kuris atstovaus Lietuvi Europos U20 vaikinų krepšinio čempionate, liepos 16-24 dienomis vyksiančiame Helsinkyje.

„Turnyre Turkijoje šlifuosime tai, ką mokėmės Druskininkuose ir po turnyro turėsime apsispręsti dėl galutinės komandos sudėties“, – apie pagrindinius turnyro Stambule uždavinius kalbėjo T. Masiulis.

Kitame pirmojo turo mače antradienį žais Turkijos komanda 88:63 (23:12, 25:21, 18:18, 22:12) nugalėjo Makedonijos penketuką, o Prancūzijos dvidešimtmečiai pirmą dieną buvo laisvi.

Liepos 16-24 dienomis Suomijoje vyksiančiose Senojo žemyno jaunimo pirmenybėse Lietuvos jaunieji krepšininkai A grupėje žais su Turkijos, Vengrijos bei Vokietijos ekipomis.