Lietuvos jaunių rinktinė – pasaulio čempionato ketvirtfinalyje

Lietuvos jaunių U17 rinktinė išlieka nepralaimėjusi pasaulio čempionate bei žengė į ketvirtfinalį.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai aštuntfinalyje 61:48 (18:9, 18:15, 9:14, 16:10) nugalėjo Naująją Zelandiją.

Ketvirtfinalyje, kuris vyks liepos 8 d., Lietuvos jauniai mes iššūkį Maliui arba Lenkijai. Pastarųjų komandų akistata įvyks 21.45 val.

Lietuvos jauniai puikiai pasirodė grupės etape, kuriame nėkart nesuklupo. Remigijaus Bardausko auklėtiniai įveikė Ispaniją (71:68), Dominikos Respubliką (108:60) ir Japoniją (73:63).

Naujoji Zelandija čempionatą palieka be pergalių – grupės etape jie suklupo tris kartus.

Geriausias Lietuvos pasiekimas U17 pasaulio čempionate – trečioji vieta (2016 m.). 2010 m. Vokietijoje jauniai užėmė ketvirtą vietą, o 2012 m. namuose vykusiame turnyre liko devinti.

Nors puolimas lengvai nesiklostė, tačiau lietuviai pirmajame kėlinyje įgijo nežymų pranašumą. Atkarpa 9:2 leido pabėgti į priekį dar labiau (18:9). Varžovai per pirmąjį ketvirtį pataikė vos 3 iš 23 metimų.

Panašią persvarą lietuviai išlaikė ir antrajame kėlinyje, kol rado progą pabėgti. Deivido Žukausko aštuonių taškų atkarpa leido įgyti 13 taškų persvarą (33:20). Į pertrauką mūsiškiai išėjo su 12 taškų pranašumu (36:24).

Po pertraukos lietuvių puolimas užstrigo. Tuo pasinaudoję zelandai surengė atkarpą 9:0 ir sumažino deficitą iki 7 taškų (38:45). Per trečiąjį kėlinį lietuviai iš viso surinko 9 taškus.

Sunkiai prasidėjo ir ketvirtasis kėlinys, kuriame Lietuvos rinktinė atsidarė tik prabėgus 2,5 minutės (47:38). Vis tik susigrąžinę pasitikėjimą lietuviai užsikūrė dar vienai atkarpai, kurios vedliu tapo Petras Padegimas. Jo septyni taškai sukūrė 15 taškų persvarą (55:40) bei garantavo bilietą į ketvirtfinalį.

Nugalėtojams P. Padegimas per 31,5 minutės surinko 11 taškų (4/8 dvit., 1/4 trit.), 11 atkovotų kamuolių, rezultatyvų perdavimą ir 15 naudingumo balų.

Naujoji Zelandija: Nicas Bookas 15, Dante Matakatea 13, Julius Halaifonua 10.

Lietuva: Vytautas Žygas 13 (3/6 trit.), Kristupas Kepežinskas (5 rez. perd., 7 kld.) ir Petras Padegimas po 11, Justas Stonkus 10, Deividas Žukauskas 8, Danas Kazakevičius 6, Aleksas Bieliauskas 2 (13 atk. kam.).