„Neptūnas“ po atkalios kovos pralaimėjo Panevėžyje

Dramatiškoje ir įtemptoje „Betsafe-LKL“ reguliaraus sezono kovoje Klaipėdos „Neptūno“ (9/17) krepšininkai krito prieš Panevėžio „Lietkabelį“ (17/9) 77:82 (17:25, 25:17, 23:23, 12:17).

Sužaidus 5 minutes pirmajame kėlinyje, Klaipėdos „Neptūnas“ dar turėjo 4 taškų persvarą (10:14), tačiau per likusią atkarpą klaipėdiečiai pelnė vos 3 taškus, o panevėžiečiai atsakė spurtu 13:3 (17:25).

Puikiai antrąjį kėlinį pradėję Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai per 4 minutes spėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir po dviejų iš eilės Giedriaus Stankevičiaus taiklių tolimų šūvių persverti rezultatą savo naudai (33:29). Visgi prieš ilgąją pertrauką „Neptūnui“ persvaros išlaikyti nepavyko, o švieslentėje degė lygus rezultatas (42:42).

Trečiajame kėlinyje didžiąją laiko dalį geriau rungtyniavo uostamiesčio komanda ir vienu metu turėjo 5 taškų persvarą. Vis dėlto „Lietkabelis“ surengė eilinį spurtą ir likus žaisti dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos, Gytis Masiulis taikliu dvitaškiu metimu padidino savo komandos pranašumą iki 4 (58:62). Besibaiginėjant trečiajam kėliniui, savo žodį tarė Martynas Mažeika, pelnęs 5 taškus iš eilės, dvitaškį pridėjo Žygimantas Janavičius, o Klaipėdos ekipa išsiveržė į priekį trimis taškais.

Nuožmi kova tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje – nei viena komanda nepirmavo didesniu nei trijų taškų skirtumu, o pirmaujanti komanda keitėsi praktiškai kiekvienoje atakoje. Likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes iki rungtynių pabaigos, Evaldo Šaulio dvitaškis padidino Klaipėdos „Neptūno“ pranašumą iki 3 taškų (77:74). Ginklų nesudėję šeimininkai surengė 7:0 spurtą, o Kailas Vinalesas įtvirtino savo komandos pergalę dviem taikliais baudų metimais.

Beveik visose statistikos kategorijose Klaipėdos „Neptūno“ komanda šiose rungtynėse buvo geresnė už varžovus, tačiau smarkiai puolimą ribojo 18 padarytų klaidų prieš panevėžiečių 9.

Klaipėdos „Neptūnas“: Žygimantas Janavičius 15 (10 rez.perd), Evaldas Šaulys 12, Simas Galdikas 9, Norbertas Giga (7 atk.kam), Džiugas Slavinskas (5 atk.kam), Deividas Gailius – po 8.

Panevėžio „Lietkabelis“: Vytenis Lipkevičius 20 (11 atk.kam), Kailas Vinalesas 15, Gytis Masiulis 14, Paulius Valinskas 11.