Nesėkmių ruožas tęsiasi: lemiamu metu visiškai subyrėjęs „Žalgiris“ nusileido Čempionų lygos klubui

Pasiruošimo sezonui starte buksuojantiems Kauno „Žalgirio“ (0-2) krepšininkams toliau nepavyksta atsidaryti – galingą spurtą sugėrę kauniečiai draugiškame cikle patyrė ketvirtąją nesėkmę paeiliui.

Martino Schillerio auklėtiniai „Gloria Cup“ turnyre Turkijoje 57:71 (23:16, 16:14, 14:18, 4:23) nusileido Bursos „Tofaš“ (1-1) krepšininkams.

Prieš tai žalgiriečiai pralaimėjo abejus mačus Kaune – 80:82 prieš Panevėžio „Lietkabelį“, 87:88 prieš Krasnodaro „Lokotoviv“, o „Gloria Cup“ varžybų starte dar kartą nusileido Jevgenijaus Pašutino auklėtiniams (69:76).

Likus minutei iki trečiojo kėlinio pabaigos kauniečiai turėjo 9 taškų pranašumą (53:44) ir jau atrodė, jog perlauš rungtynes, tačiau Bursos ekipa pakilo į šturmą – surengė galingą spurtą 12:0 bei po dviejų Pako Cruzo tritaškių paeiliui persvėrė rezultatą (56:53).

Netrukus „Tofaš“ pridėjo dar 8 taškus be atsako bei turkų atkarpa išaugo iki 20:0 (64:53). Pirmuosius taškus ketvirtajame kėlinyje likus 3 minutėms pelnė Nielsas Giffey (55:54).

Likus 2 minutėms turkai atsakė dar vienu spurtu 5:0 ir po Kasey Sheperdo tolimo metimo rungtynių baigtis tapo aiški (69:55).

Per ketvirtąjį kėlinį žalgiriečiai pelnė vos 4 taškus.

Sheperdas per 28 minutes žalgiriečiams atseikėjo 18 taškų (3/5 dvit., 4/8 trit.), 2 atkovotus kamuolius, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 perimtus kamuolius, 3 klaidas ir 16 naudingumo balų.

Žalgiriečių gretose naudingiausiai žaidė Joffrey Lauvergne'as, surinkęs 8 taškus, 11 atkovotų kamuolių ir 16 naudingumo balų.

Rezultatyviausiai rungtyniavo Lukas Lekavičius, kuris per 22 minutes pelnė 10 taškų (3/7 dvit., 4/4 baud.), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

Emmanuelis Mudiay 20 minučių pelnė 6 taškus, atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 6 sykius suklydo ir surinko 2 naudingumo balus.

Rungtynėse atsitiko ir vienas nemalonus epizodas – po vos vienos minutės aikštelėje žalgiriečių gynėjas Janis Strelnieks susižeidė koją ir buvo priverstinai pakeistas. Vėliau latvis ant parketo taip ir nepasirodė.

Mačą geriau pradėjo kauniečiai, kurie po 4 Mudiay taškų paeiliui pirmojo kėlinio pabaigoje įgijo 7 taškų pranašumą (23:16).

Antrajame ketvirtyje turkams po Elgino Cooko bei Muhsino Yasaro dvitaškių pavyko skirtumą ištirpdyti iki vieno metimo (28:30), tačiau netrukus iššovė „Žalgirio“ naujokai Tyleris Cavanaugh ir Giffey, o kauniečių spurtą 7:2 baudų metimais uždarė Edgaras Ulanovas – po dviejų kėlinių LKL čempionai buvo priekyje 49:40.

„Žalgiriui“ šiame mače dėl Achilo sausgyslės skausmų negalėjo padėti Mantas Kalnietis.

Sekmadienį žalgiriečiai „Gloria Cup“ turnyrą uždarys rungtynėmis su Eurolygos čempionais – Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 10 (6 rez. perd.), Edgaras Ulanovas 9 (1/3 dvit., 1/5 trit.), Joffrey Lauvergne’as (11 atk. kam.) ir Nielsas Giffey (5 kl.)  po 8, Emmanuelis Mudiay (5 atk. kam., 6 kl.) ir Artūras Milaknis (2/5 trit., 5 atk. kam.) po 6, Tyleris Cavanaugh 5.

„Tofaš“: Kasey Sheperdas 18 (4/8 trit.), Elginas Cookas 13 (10 atk. kam., 4 rez. perd.), Berlas Ugurlu 10, Tomislavas Zubčičius 9 (1/7 trit.), Pako Cruzas 8 (2/7 trit.).