„Petrochemos-Dexteros“ krepšininkams išslydo pergalė iš rankų Palangoje

2015-12-11 19:53
DMN inf.
jsk.lt nuotr.

Pralaimėjimą XIX-ojo turo Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) rungtynėse patyrė Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ ekipa Palangoje (10-9) po pratęsimo 83:86 (19:22, 19:20, 14:14, 22:18, 9:12) nusileidusi šeimininkų „Palangos“ (11-8) klubui.

Tai buvo antroji komandų tarpusavio akistata šiame sezone ir antroji palangiškių pergalė. Pirmose rungtynėse Jonavoje Virginijaus Sirvydžio auklėtiniai laimėjo rezultatu 76:74. Po pralaimėjimo pajūryje jonaviečiai NKL turnyro lentelėje dalinasi 6-7-ąją vietas su Kauno „Žalgirio-2“ ekipa.

Be dviejų įžaidėjų į Palangą atvykę Kęstučio Naruševičiaus auklėtiniai po trijų kovingų kėlinių aikštelėje iniciatyvą varžovams į rankas atidavė ketvirtajame kėlinyje, kuomet likus žaisti penkias minutes iki ketvirčio pabaigos šeimininkai nutolo 60:68.

Nepavydėtinoje situacijoje atsidūrus svečius ėmė traukti Henrikas Vorotnikovas, kuris su komandos draugų pagalba leido jonaviečiams išsiveržti į priekį – 72:70. Kėlinio pabaigoje „Palanga“ išlygino rezultatą ir paliko laiko paskutiniajam „Petrochemos-Dexteros“ išpuoliui, kuris buvo nesėkmingas.

Pratęsimo metu trijų taškų pranašumą Jonavos klubu sukrovė Ričardo Verbicko dvitaškis su pražanga 82:79 (43 min). V. Sirvydžio treniruojama ekipa dvitaškiu ir vėliau sekusiu baudos metimu išlygino rezultatą 82:82. Kitos atakos metu pražanga sustabdytas Tadas Sebežiovas pataikė vieną baudos metimą iš dviejų 83:82.

Likus žaisti mažiau nei 30 sekundžių, šeimininkai suorganizavo netikslią ataką, tačiau kamuolį atsikovoję „Petrochemos-Dexteros“ žaidėjai netrukus suklydo ir bandydami susigrąžinti kamuolio kontrolę prasižengė prieš Deividą Anužį. Šis pataikė baudos metimus, o vėliau sekę jonaviečių bandymai buvo nesėkmingi. Pergalę „Palangai“ įtvirtino Domininko Matučio baudų metimai.

Jonavos „Petrochema-Dextera“: Henrikas Vorotnikovas 22 taškai, Ričardas Verbickas 20, Tadas Sebežiovas 19 (7 rez. perd.), Tomas Milinskas ir Dainius Gulbinas po 6, Karolis Šarukas ir Vytautas Kružikas (10 atk. kam.) po 4, Lukas Grabauskas 2, Justas Vazalis ir Mintautas Bulanovas taškų nepelnė.

„Palanga“:  Kore White 20 taškų, Reginald Sims Jr. 14, Deividas Anužis (11 atk. kam., 9 rez. perd.) 13, Mindaugas Reminas 12, Matas Jucikas 11.

Kitas rungtynes NKL čempionate Jonavos klubas žais rytoj, šeštadienį, su Marijampolės „Sūduva-Mantinga“, kuri pirmauja turnyro lentelėje.